Metin33
  • Ana sayfa
  • Forumlar
  • Minecraft Türkiye
  • Minecraft Sunucu Yönetimi
  • 5 Senelik Tecrübe İle Minecraft Server Yönetimi

Anlattığım konuları beğendiniz mi ?

• evet

Oy: 0 0.0%
    • hayır

• yarı yarıya

• Kullanılan toplam oy
      0

JaxTeller

Onaylanmış Üye
    Onaylanmış Üye
    31 Tem 2020
    1
    0
    Çevrimiçi zamanı
    54m
    1
    Best answers
    0
    Oyuncu
    Metin2 - League Of Legends - MTA - Minecraft - Pes-FIFA
    Merhabalar, ilk öncelikle kendimin 5 sene boyunca uğraştığım bir işti bu işi yaptığım sürece kazandığım tecrübelerimi anlatacağım.

Sizi geliştirecek gerekli bilgiler ;
    Maddi Yönetim : Minecraft serveri açabilmeniz için fazla bir miktar paraya ihtiyacınız yok, bilişime çok para vereceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz verdiğiniz paranın karşılığını kolayca alabiliyorsunuz. Sadece cebinizden çıkacak paralar developer ki kendiniz yapabiliyorsanız çıkmaz cebinizden para ve reklam, reklam çok önemli bir husus gerçekten olmadan olmuyor.
    security_cash_83077314.jpg
    Scriptlerden anlayan geliştirebilecek bir developer : İlk serverimi açtığımda script yönetimi denilen şeyi hiç bilmiyordum forumlarda takılarak kodlamayı öğrendim js yazmaya başladım server açtıysanız ve bilginiz yoksa iyi bir developer tutmanız gerekecek, bir projenin devam etmesini sağlayacaktır.
    İyi bir developer aylık 40 ila --- lira arasında çalışır.

create-a-custom-skript-for-your-minecraft-server.jpg
    Reklam sorumlusu bir admin/yetkili : İlk öncelikle reklam olmadan serveriniz devam etmez serverinizi devam ettirebilmek için reklam yönetmesi yapabilen bir yetkili gerekmektedir benim açtığım sunucularda kendim ve bir arkadaşım ile yapıyorduk bünyemizde toplam 22 streamer vardı, reklam yapabilmek için cebinizde akrep olmaması gerekiyor biraz da çünkü çoğu youtuber ve streamer dediğimiz kitle parayla çalışıyor. (kısacası reklam sorumlusu adminimizin sosyal medya gücü olması gerekiyor)
    dijital-reklam-ajansi-ile-calismanin-faydalari-1.png

Oyun içi yetkili/chat denetimi ve oyunu yönetecek kişi : İlk öncelikle oyun içi yetki verebileceğimiz kişilerin güvenilir ve oyuncular tarafından sevilmesini ön plana alırız sadece sertlik yapıp oyunu yönetecek birisi değil de kişilerin sorunlarını anlayıp hızlıca çözebilecek kişiler arıyoruz, bu aradığımız kişilerin özel kişiler olmasına dikkat ediyoruz çünkü kişiler oyun yöneticilerin hareketlerini dikkatle inceler ve bu seçeceğiniz yetkili de aşırı önemlidir.

4216515_stock-vector-admin-stamp.jpg

Büyük yaş kitle : Evet büyük yaş kitle en önemli olaylardan birisi ilk öncelikle chatte küfürleşen ve çoğu şeye izin verirseniz yaşı büyük kitleyi kaybedersiniz ve siz de zevk alamazsınız yaptığınız işten, tutarlı davrandığınız da ve doğru yerlere reklam verdiğiniz de büyük yaş kitleyi oyun içerisine çekebiliyorsunuz ve onların da oynamasına imkan tanıyorsunuz.

Okuduysanız ve anladıysanız benim için gayet olumlu bir durum.

Ben JaxTeller !

source.gif

Yunus DOGAN

𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
    Fahri Üye
    Vip Üye
    T.C Vatandaşı
    21 Mar 2021
    1,307
    370
    Çevrimiçi zamanı
    7d 6h 47m