Metin33
  • Ana sayfa
  • Forumlar
  • Online Oyunlar
  • Apex Legends
  • Apex Legends En İyi Loot Yerleri / En İyi Loot Nerede Çıkar ?

Tunay SEZER

Hayat işte ne getireceği belli değil...
    Admin
    Teknik Sorumlu
    Hakem
    Vip Üye
    24 Şub 2020
    1,005
    211
    Çevrimiçi zamanı
    6d 21h 26m
    53
    Best answers
    0
    Oyuncu
    -
    Selamlar OyunOrtağım okurları. Bildiğiniz gibi FPS ve Battleroyale türü oyunlarda savaştığımız haritayı bilmek çok önemlidir. Savaştığımız haritanın yanında tabiki bir de en iyi loot nereden düşer bunu da bilmek gerekiyor. Çünkü bu tarz oyunlarda üzerinizi ne kadar hızlı ve sağlam tamamlarsanız rakiplerinize karşı o kadar avantajlı olursunuz. Şanslıyız ki Apex Legends Loot konusunda hiç cimri değil. Bizleri bol bol loot bekliyor. Ben de sizlere Apex Legends En Zengin Loot Bölgeleri rehberini hazırladım.

Apex Legends Haritası ve Apex Legends En İyi Loot Yerleri

88.jpg

Apex Legends'ta oynadığımız haritanın adı King's Canyon'dur. Oyun daha yeni olduğu için bu haritada şimdilik ilk ve tek harita olduğu için çoğumuz ismine pek dikkat etmiyoruz fakat aklınızda bulunsun. Tabiki bizim için önemli olan isminden ziyade en zengin ve en iyi loot bölgeleri. :) Yukarıdaki resimde isimleri belirtilmiş olan 17 adet bölgenin hepsi çok iyi lootlar bulundurmuyor tabiki fakat diğer kısımlara nazaran bu kısımlar baya sağlam. Rehberimiz burada bitmiyor, size en özel loot bölgelerini tek tek tanıtacağım. :)

Öncelikle oyuna ilk başladığımız alan olan ''Hot Zone''u tanıyalım.

1- Hot Zone Bölgesi Nedir ?
    Bu bölge herkesin oyuna başladığı alandır ve loot bakımından en zengin bölgedir. Yukarıdaki kısım da mavi ile işaretli olan ''Hydro Dam'' kısmından Hot Zone'un kapsadığı alanı görebilirsiniz. Şunu da diğer bölgeye geçmeden hemen söyleyeyim. Burası loot bakımından en zengin bölge olmasına karşın çatışmanın ve tecrübeli oyuncuların en çok bulunduğu alandır. Oyuna yeni başladıysanız bu bölgeye hiç gitmemenizde fayda var çünkü oyundan anında soğuyabilirsiniz.

2- Supply Ship Bölgesi Nedir ?
    Bu bölge haritanın herhangi bir kısmında rastgele ortaya çıkan bir alandır. Bu gemi ortaya çıktığında haritada tüm oyunculara gösterilir. Haritada aşağıda verdiğim resimdeki gibi gözükür:
    apex-legends-haritasi-supply-ship-nedir.jpg

Bu gemi loot açısından çok zengin bir bölgedir Hot Zone'dan neredeyse hiçbir farkı yoktur. Yine tecrübeli oyuncuların tercih ettiği bir bölgedir ve oyuna yeni başlayanlara tavsiye edilmez.

Artık harita içi bölgelerimize geçebiliriz. :)

3- Relay Bölgesi
    Bu bölge haritanın sağ üst kısmında yer almaktadır. Burada silah ve zırh bol bol bulunur fakat bazen neredeyse hiç sağlık ve kalkan çıkmamakta. Ayrıca genelde çembere yakalanma olasılığınız çok yüksektir.
    Popülerlik: Orta
    Loot Miktarı: İyi

4- Artillery Bölgesi
    Bu bölge haritanın en uç kuzeyinde bulunmaktadır. Tüm malzemeler bakımından zengin bir bölgedir. Relay'da olduğu gibi çember dışı kalma olasılığınız oldukça yüksektir.
    Popülerlik: Orta
    Loot Miktarı: Çok İyi

5- The Pit, Runoff, Airbase ve Bunker Bölgeleri
    Yukarıdaki beş bölge malzeme kalitesi açısından birbirleriyle eşittir. Bu nedenle aynı başlık altında topluyorum. Bu bölgelerden canınız hangisini isterse ona atlayabilirsiniz. Sadece sizi uyarmam gereken kısım Bunker ve The Pit isimli bölgelerde genelde oyuncu sayısı yüksek olur ve sık sık çatışmalar yaşanır. Merkeze yakınlığından kaynaklı olarak oyuncular burada fazla vakit harcamaktadır. Bu bölgelerde tüm malzemeleri bulabilirsiniz.
    Popülerlik: Yüksek

6- Thunderdome Bölgesi
    Bu bölge haritanın kuzey batı kısmında kıyıda bulunmaktadır. Bu bölge hakkında dikkat edilmesi gereken konu merkeze çok uzaktır fakat loot açısından iyi olması sebebi ile fazlaca tercih edilir. Tecrübeli oyunculara rastlama olayınız yüksektir.
    Popülerlik: İyi
    Loot Miktarı: Çok İyi

7- Hydro Dam ve Repulsor Bölgeleri
    Apex Legends en iyi loot yerleri
    rehberimize devam ediyoruz. Bu iki bölge popülerlik ve loot miktarı açısından benzer oldukları için aynı başlık altında yazıyorum. Bu bölgeler haritanın güney kısmında bulunuyor. Loot bakımından çok zengindir ve genelde sniper yani keskin nişancı tüfekleri buradan çok çıkar. Oyuncular tarafından bu iki bölge çok tercih edilir ve genelde buradan çıkan oyuncular köprüye doğru giderler aklınızda bulunsun.
    Popülerlik: Yüksek

8- Water Treatment Bölgesi
    Bu bölge haritanın en güneyinde yer alır. Genelde çok fazla tercih edilen bir bölge değildir. Loot bakımından sizi üzmez. Özellikle oyuna yeni başlayan arkadaşlara burayı çok rahatlıkla öneriyorum. Genelde çember bu bölgeyi içine alıyor fakat siz sık sık bakmayı unutmayın.
    Popülerlik: Az
    Loot Miktarı: Orta

9- Bonus Bölge
    Güvenli ve camp yaparak oynamayı seven arkadaşlar için bu bölgeyi öneriyorum. Oyuncular açısından yoğun değildir. Bol miktarda loot bulabilirsiniz. Tarif etmesi zor olduğu için aşağıya resmini bırakıyorum:

87.jpg

Popülerlik: Az

Apex Legends haritası en iyi loot yerleri rehberimizin sonuna geldik. Hepinize keyifli oyunlar dilerim sevgili forum.oyunortagim.com.tr okurları.