Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Oyunlar
 • Oyun İncelemeleri
 • YunusBey

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Süper Moderator
  Ayın Yönetim Üyesi
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,149
  269
  Çevrimiçi zamanı
  5d 16h 21m
  53
  Kıbrıs
  ynsdgn.com
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Point Blank, Metin2

  Call of Cthulhu Rehberi​


  Karanlık maceraların çağrısı. Call of Cthulhu kılavuzu, bu karanlık macera oyunu için kapsamlı bir ipucu koleksiyonu ve ayrıntılı bir kılavuzdan oluşur. Hangi becerilere yatırım yapmanız gerektiğini, düşmanlardan nasıl kaçınacağınızı ve tüm bölümleri sorunsuz bir şekilde nasıl tamamlayacağınızı açıklıyoruz.


  Call of Cthulhu rehberimiz sizi HP Lovecraft tarafından yaratılan atmosferik dünyada geçireceğiniz bir düzine saate hazırlayacak. Bu kılavuz, bu evren hakkındaki bilgilerine bakılmaksızın her oyuncunun oyunla ilgili ipuçlarının yanı sıra sorulara yanıtlar bulacağı bir özettir. Kılavuz, NPC'lerle etkileşim, keşif veya öğe toplama gibi en önemli yönlere odaklanır. Bunun yanı sıra, belirli faaliyetlerin gerçekleştirilme sırası ve dünya üzerindeki potansiyel etkileri gibi görünüşte önemsiz yönlere de odaklanıyoruz.

  Kılavuz, en temel oyun mekaniğinin başlangıç ipuçları ve açıklamalarına adanmış bölümle açılır. Burada, becerilerin NPC'lerle yapılan konuşmalar üzerindeki etkisini, becerilerinizin mevcut diyalog seçeneklerini ne kadar belirlediğini ve bunların sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bu bölüm aynı zamanda karakter ilerleme sistemine adanmış bölümleri de içerir - mevcut becerilerin ayrıntılı açıklamaları, bunların nasıl geliştirileceği, kısıtlamaları nelerdir ve hikayeyi nasıl etkiledikleri için bu bölüme bakın. Ayrıca gizli tamirci, odalarda nasıl arama yapılacağını ve geçmişe bakma modu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Call of Cthulhu , psikolojik gerilim, gizli oyun ve korku unsurlarını birleştiren karanlık bir macera oyunudur. Amerikalı bir yazar olan HP Lovecraft tarafından yazılan kitaplara dayanmaktadır. Oyun onun Cthulhu mitolojisine dayanıyor. Ana karakter Edward Pierce, özel bir dedektiftir. Sara Hawkins ve ailesinin gizemli ölümlerini araştırıyor. Soruşturma çok hızlı bir şekilde beklenmedik bir hal alıyor - entrika, gizemli ortadan kaybolmalarla, hastalar üzerinde deneyler yapan çılgın bir doktorla, balinaların parçalanmış bedenleriyle ve Büyük Rüyacı olarak bilinen Cthulhu ile iç içe geçiyor. Call of Cthulhu birinci şahıs bakış açısını kullanır. Oyun, keşif ve çeşitli mantık ve çevre bulmacalarını çözmeye odaklanmıştır. Cthulhu'nun Çağrısıayrıca RPG öğeleri de içerir - oyuncu, oyunda ilerleme kaydederek karakterinin becerilerini geliştirebilir. Oyun, Styx serisinden bilinen Cyanide Studio tarafından geliştirildi ve Focus Home Interactive tarafından yayınlandı.
  Call of Cthulhu PC, PS4 ve XONE'de mevcuttur.

  Başlangıç ipuçları​


  Call of Cthulhu oynamaya başlamadan önce kontrolleri kontrol edin . Bunu yaparak yeni gelenler için bu çarpık evrene girebilecek ve temel oyun mekaniğini öğrenebileceksiniz. Burada, nasıl fark edilmeyeceğinizi, tespit edildiğinizde ne yapmanız gerektiğini, ışığı verimli bir şekilde nasıl kullanacağınızı veya hangi yeteneklerin kontrol edilmeye değer olduğunu kontrol edebilirsiniz.

  Başlangıç ipuçları:

  1. Oyunu oynamaya başladıktan hemen sonra hangi yeteneklerin kilidini açmak istediğinize karar verin . Becerilerin oyun üzerinde büyük bir etkisi vardır - seçimlerinizi ve diyalog seçeneklerinizi belirlerler. Becerilerin savaşta kullanılmadığını unutmayın - oyunda herhangi bir savaş sistemi yoktur.
  2. Becerilere ayrılmış bölümü dikkatlice okuyun . Orada, beceriler ve oyun üzerindeki etkileri hakkında bilgi bulabilirsiniz - bazı şeyler düşündüğünüz kadar açık değildir.
  3. Bir sonraki aşamada hangi yetenekleri almanız gerektiğini bilmiyorsanız, Araştırma becerisine odaklanın . Bu yetenek, analitik becerilerinizi geliştirir - geçmişte meydana gelen olayları araştırabilir, bir suç mahallinde bırakılan öğeleri inceleyebilir veya en önemlisi, kilitleri kilitlerle açabilirsiniz - son yetenek, erişilemeyen yerlere ulaşmanıza izin verdiği için son derece faydalıdır.
  4. Oyunun başlangıcı, Tıp ve Okültizm'e puan yatırabileceğiniz tek andır - daha sonra, bu beceriler yalnızca belirli öğeler toplanarak geliştirilebilir. İkinci oyununuz sırasında bunlara birkaç nokta koymaya çalışmalısınız - sonlardan biri için Okültizmde birkaç puan almanız gerekir.
  5. Güç becerisine çok fazla dikkat etmeyin . Oyunda herhangi bir savaş yok. Güç becerisinin az miktarda şey üzerinde etkisi vardır - çoğunlukla problemleri güç kullanarak çözmenize izin verir. Bunun yerine, Spot Hidden becerisi geliştirmelisiniz.
  6. Oyun, gizlice girmeniz gereken birkaç bölüm içeriyor . Ne yazık ki, gizlilik sistemi mükemmel değil - düşmanlar sizi en tuhaf yerlerde tespit edebilir. Gizli mekanik oldukça basittir - bir düşman sizi gördüğünde, başlarının üzerinde bir simge belirecektir. Simgenin ilk rengi beyazdır - bu, düşmanın sizi aradığı anlamına gelir. Kırmızı simge, düşmanın sizi tespit ettiği anlamına gelir. Ayrıca, o düşman tarafından kovalanmak üzere olduğunuz için kaçma zamanının geldiğini size bildirir.
  7. Gizli bölümlerde herhangi bir seçeneğiniz yok . Saklamak için kullanabileceğiniz birçok gardırop ve köşe var. Bir yerde saklanırken fark edilmeden kalarak düşmanlardan kolaylıkla kaçınabilirsiniz - bundan sonra sadece bir düşmanın uzaklaşmasını beklemeniz ve saklanma noktasını terk etmeniz yeterlidir.
  8. Bir düşmanın simgesi kırmızıya döndüğünde koş! Bir gardıropta saklanmak işe yaramaz çünkü uyarılmış bir düşman sizi oradan çıkaracaktır. Koşmak ve birkaç dönüş yapmak daha iyidir - kovalayıcınızın kafasını karıştıracaksınız. Bundan sonra güvenli bir yere saklanabilirsin.
  9. Karanlık yerleri aydınlatmanın iki yolu vardır - bir çakmak veya bir lamba kullanabilirsiniz. İlk öğe daha az ışık üretir, ancak sınırsız bir yakıt kaynağına sahiptir. Bir lamba daha parlak parlar ama yağ gerektirir. Mümkün olduğu kadar çakmağı kullanın, lambayı yalnızca gerçekten mecbur kaldığınızda değiştirin - bu, yağdan tasarruf etmenize yardımcı olur. Lambayı, genellikle masa veya masaların üzerine yerleştirilmiş özel kaplar kullanarak doldurabilirsiniz (anahtar konumlarda bulabilirsiniz). Bu konteynerleri istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
  10. Oyunu istediğiniz zaman kaydedemezsiniz, sadece kontrol noktalarına güvenebilirsiniz . Bununla birlikte, PC sürümünde manuel kaydetme yapmanın bir yolu vardır. Bununla ilgili daha fazla ayrıntı "Oyun manuel olarak nasıl kaydedilir?" Bölümünde bulunabilir. kılavuzun SSS bölümündeki bölümü.
  11. Her öğe ile etkileşim kurmaya çalışın . Bu, ek diyalog seçeneklerinin kilidini açmanıza, oyun dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmenize veya becerilerinizi artıran öğeler (Tıp veya Okültizm) almanıza olanak tanır. Bazı eşyalar başarılar / kupalarla ilgilidir.
  12. Karşılaşılan NPC'lerle tekrar konuşmayı unutmayın . O karakterle önceki konuşmanızda mevcut tüm seçenekleri seçmiş olsanız bile, yeni diyalog seçenekleri edinebilirsiniz - bunu öğeleri inceleyerek veya diğer NPC'lerle konuşarak yapabilirsiniz. Genellikle biriyle tekrar konuşmak yeni seçeneklerin kilidini açar.

  Minimum sistem gereksinimleri​

  Orta ayarlarla pürüzsüz 1080p oyunun veya 720p'de yüksek grafik ayarlarının keyfini çıkarmak için en azından aşağıdaki donanıma sahip olmalısınız:

  1. İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
  2. İşlemci: Intel Core i5-3450 (3.1 GHz) / AMD FX-6300 (3.5 GHz)
  3. RAM: 8 GB
  4. Grafik Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 (2GB)
  5. HDD / SDD Alanı: 13GB boş disk alanı
  Not : Oyunu, seviye yüklemelerini önemli ölçüde hızlandıran, hatta birkaç kat daha hızlı olan bir SSD'ye yüklemeye değer!


  Önerilen Sistem Gereksinimleri​

  En yüksek grafik ayarlarıyla sorunsuz 1080p oyunun keyfini çıkarmak için en azından aşağıdaki donanım yapılandırmasına ihtiyacınız vardır:

  1. İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
  2. İşlemci: Intel Core i7-3820 (3.6 GHz) / AMD FX-8370 (4 GHz)
  3. RAM: 8 GB
  4. Grafik Kartı: GeForce GTX 970 / Radeon R9 390 (4GB)
  5. HDD / SDD: 13GB boş disk alanı
  Not : Oyunu, seviye yüklemelerini önemli ölçüde hızlandıran, hatta birkaç kat daha hızlı olan bir SSD'ye yüklemeye değer!
   
  Üst