Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Mobil Oyunlar
 • Clash of Clans
 • Yunus DOGAN

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,304
  367
  Çevrimiçi zamanı
  7d 6h 18m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  Merhaba, Clash of Clans'ta klan oluşturmak ve bir klana liderlik etmek istiyorsanız bu kılavuzda size başarılı bir klan yönetiminin nasıl olacağı hakkında bilgiler vereceğim.

  Bölüm1

  Bir Klan Oluşturmak

  1.jpg

  1.Kendi klanınızı oluşturmadan önce bir süre oynayın. Tecrübe seviyesi 40 ve Belediye Binası seviyesi 9 veya üzeri olan oldukça ileri seviyede değilseniz yeni bir klan başlatmanız tavsiye edilmez. Ancak başlamak ve statünüzü oluşturmak için başka bir klana katılarak siber zorbalığın üstesinden gelebilirsiniz. İşi öğrendikten, iyi bir üs kurduktan ve oldukça yetenekli bir oyuncu olduktan sonra, kendi klanınızı oluşturabilir ve hakimiyetinizi planlanlayabilirsiniz.
  • Temel kurallardan biri, bir klanın, Seviye 9 veya daha yüksek Belediye Binası'nda oluşturulması gerektiğidir. Bunun nedeni, bir klan lideriyseniz, savunmanız ve saldırı gücünüzle güçlü görünmeniz, güçlü kuleler ve Electro-Ejderha gibi yükseltilmiş, yüksek seviyeli birlikler göstermeniz gerektiğidir.
  • Seviye 8 ve altı Belediye Binası, Clash of Clans'ta erken oyun olarak kabul edilir ve 9. seviyede güçlü Okçu Kraliçe gibi şeylerin kilidi açılarak sizi daha çekici bir lider yapar. Belediye Binası seviyesi 12'de, Kuşatma Makineleri inşa edilebilir, bu da sizi bir lider olarak çok daha çekici gösterir.
  • Önce bir klana katılmayı deneyin . Bir klanı yönetmek çok zahmetli bir iş olabilir ve tecrübeli olmayabilirsiniz, bu sebeple öncelikle farklı bir klana katılıp tecrübe edinmeniz gerekir.
  2.jpg

  2.Ne tür bir klana koşmak istediğinize karar verin. Üç temel klan türü vardır - Hardcore, Farming ve Casual klanlar. Klanınızı planlamak ve yeni klanınız için üyeleri çekmek, işleri nasıl yöneteceğinize ve genel stratejinize dair bir planınız varsa çok daha kolay olacaktır.
  • Daha çok Trophy Pushing klan olarak bilinen bir Hardcore klan, sürekli savaşma fikri etrafında inşa edilmiştir. Çoğunlukla her zaman arka arkaya giden ve genellikle hiç bitmeyen savaşları olur, bu nedenle zaman ayırmaya hazır olun.
  • Çiftçi klanları temelde sertliğin tam tersidir. Çiftçi klanların nadiren savaşları olur ve "adından da anlaşılacağı gibi" tarım yaparlar. Bir çiftçi klanına katılmanın tek noktası, çiftçiliğiniz için üst düzey birlikler elde etmektir.
  • Basit veya Hibrit bir klan, temelde ikisinin bir kombinasyonudur, genel olarak savaşır ve boş zamanlarda çiftçilik yapar.
  3-jpg.3121

  3.Harika bir klan adı bulun. Klanınıza yeni üyeler kazandırmak için, yeni üyeler katılacak klanlar ararken, insanları çekecek ve onları diğerlerinden önce sizinkine katılmak istemelerini sağlayacak bir klan adı bulmalısınız. Benzersiz klan adları, biri belirli bir terimi aradığında ortaya çıkan tek isim olacak ve bu da klişelerden veya yaygın klan adlarından kaçınmanızı kritik hale getirecek.
  • Yeni ve heyecan verici bir şey bulmaya çalışın ve "The Clash Clan" veya "The Great Clan" veya "We Do Do War" gibi sıkıcı klan isimlerinden kaçının.
  • En popüler klan isimlerine bakın ve Viking günlerinden akıncı klanlarına benzeyen çok farklı isimler bulun. "Witchsmoke" veya "Dragon Eye" gibi harika ve özel bir şey deneyin.
  4.jpg

  4.Klanınız için iyi bir sembol yapın. Klan adına uyumlu bir sembol eklemeye çalışın. Örneğin, klan adınız Fireworks Ahead ise, kırmızı bir arka plan ve turuncu şeritler verin. Sembolünüzün akılda kalıcı ve çarpıcı olduğundan emin olun, böylece insanlar onu bir anda tanıyacaktır. Harika bir sembol, yeni üyeleri çekmek ve düşmanlarınızın kalbine korku salmak için çok şey yapabilir.
  5.jpg

  5.Klanınız için ilginç bir açıklama ekleyin. Klanınızın neyle ilgili olduğunu belirten, dosthane bir biyografi yazmak için biraz zaman ayırın. Örneğin, kupa avlayan bir klan olmak istiyorsanız, bunu biyografinize ekleyin. Bir dost veya çiftçi klanı başlatmak istiyorsanız, bunu biyografinize ekleyin. Açıklamanızda, olası üyelerin kavrayacakları bir şeyler olacak, ancak sıradan üyeleri kapatabileceğiniz kadar uzun bir içerik olmalıdır.
  • Bazı oyuncular klan kurallarını açıklamaya eklemeyi seçerken, diğerleri bunu daha sonra bireysel klan üyelerine sunmayı seçer. Hangisini seçerseniz seçin, size kalmış. Lider sizsiniz.

  Bölüm2

  Üye Toplama

  6.jpg

  1.Sınıfınızı herkesin katılabileceği şekilde ayarlayın. İlk başta, harcadığınız zamana değecek kadar yeni üye bulmak zor görünecek, ancak sabır ve sebat uzun vadede karşılığını alacaktır. Yeni klanınızı üyelerle donatmanın en iyi yolu, klanı "Herkes Katılabilir" olarak ayarlamaktır, böylece insanların içeri girmesine ve önce onları incelemeden üye olmasına izin verin.
  • Rütbenize bağlı olarak bir süre yaklaşık beş veya on üye ile kalmanız muhtemeldir. Sıralamada ne kadar yüksek olursanız, insanların katılmasını sağlamak o kadar kolay olacaktır. Üye kazanmakta sorun yaşıyorsanız, sabırlı olun ve oyuncuları yavaşça toplayın ve 20'ye ulaşana kadar seviye atlayın, bu bir dönüm noktası olma eğilimindedir. Pek çok kişi katılmaya başlayacak ve yakında 50 kişilik veya daha fazla klanınız olacak.
  7.jpg

  2.Oyuncular katıldığında etkileşime girebilmek için aktif kalın. Klanınıza katılan yeni kullanıcıyla hiç kimse etkileşime girmiyorsa, hızlı bir şekilde ayrılacaktır.
  Bu, sebeple çok sayıda ayrılan mesajı görüneceğinden ilerde kötü bir iz bırakabilir.

  8.jpg

  3.Güçlü üyeleri kabul edin. Başlamak için iyi bir üssünüz olduğunda, ayarları değiştirebilir ve klanınızı geliştirecek daha güçlü oyuncular seçmeye başlayabilirsiniz. Orta derecede güçlü tabanlara ve yeterli miktarda noktaya sahip olduklarından emin olun. Birinin içeri girmesine izin verirseniz, üye sınırına ulaşılır ve klanınızın çok iyi bir sıralamaya sahip olmadığını görürsünüz. Bir klanın dahil olmasını isteyen tüm yeni oyuncularla tam bir ittifak yerine, iyi oyuncularla küçük bir ittifak olarak iyi bir temelle başlamak daha iyidir.
  • Klanınızı terk etmek yerine sadece geliştirecek güçlü oyuncuları kabul etmek ve terfi ettirmek daha iyidir.
  9.jpg

  4.Klanınıza yapabileceğiniz en büyük ve en iyi başlangıcı vermek için kupa liginizden mümkün olduğunca çok oyuncu davet edin. Gerekirse kendi başlarına ayrılmadan önce gerçek hayattaki arkadaşlarınızı klanınıza katılmaya davet edebilirsiniz. Arkadaşlarınla savaşmak eğlenceli olabilir. Klanınızın tamamen savaşla ilgili olduğunu söyleyerek küresel sohbete de gidebilirsiniz.
  • Üyeler için gerçekten çaresiz olmadığınız sürece, klanınızı olumsuz etkileyecek kişileri işe almamaya çalışın. Küresel sohbetteki birçok kişi, klanınızdaki Elder veya Yardımcı Lider statüsünü isteyecektir, bu da güçlerini kötüye kullanmaya başladıklarında oyunu sizin için daha az eğlenceli hale getirebilir. Terfi ederken akıllıca seçimler yapın.
  10.jpg

  5.Reklam verin. Clash of Clans'da klanınızı duyurmanız gerekir.Forumlarda, mesaj panolarında ve diğer sohbet türlerinde dikkat çekerek yeni üyeler toplayın. Lider iseniz, reklam vermek ve yeni üyeler toplamak sizin işinizdir. Her yeni üyenin, klanınızın yayıldığına dair sözün yayılmasını sağlamak ve yeni üyelerin düzenli olarak katılmasını sağlamak için birkaç yerde yayınlaması gerektiğini bir kural haline getirmeyi bile düşünebilirsiniz.
  11.jpg

  6.Klanınıza giren yanlış kişileri reddedin. Kendi klanınızı kurma zahmetine katlanıyorsanız, klanın oyunda iyi olan eğlenceli oyuncularla dolu olduğundan emin olmak istersiniz.Diğer üyeleri rahatsız eden, tutarsız veya kuralları ihlal eden üyeleri klandan atın.
  12.jpg

  7.Klanınızda size yardımcı olacak iyi ve güçlü bir arkadaş edinin. TH4 veya TH13 olması önemli değil, ilk önceliğiniz sadık bir klan arkadaşı bulmak olmalıdır.

  Bölüm3

  Klanınızı Güçlü Hale Getirme

  13.jpg

  1.Klanınız için katı ama nazik kurallar yazın. Herkesin aynı sayfada kalmasına yardımcı olmak ve kötü tohumları atmak için kendinize somut nedenler vermek için klanlarda kurallar çok önemlidir. Herhangi bir kuralı çiğneyen herkesin atılacağı konusunda uyarıda bulunun, ardından iş gelirse cezalarınızı takip edin. Bir kez kaymasına izin vermek, gelecekte tekrar olmasını sağlayacaktır. Demir yumrukla hükmetmelisin.
  • Kurallarınızın uygulanabileceğinden ve belirli olduğundan emin olun. "Tembel" olan birini kovacağınızı söylemek zordur ve eğer bir kişi tembelliği diğerinden farklı bir şekilde tanımlarsa otoritenizi zayıflatabilir. Kurallarınızda ve uyarılarınızda net olun.
  • Ortak kurallar, küfürlere karşı kurallar ve klan savaşlarını başarılı kılmak için herkesin belirli zamanlarda katılmasını sağlayan detayları kesinleştirin.
  14.jpg

  2.Güçlü bir savunma stratejisi oluşturun.Klanların hepsinin ortak bir yönü vardır: güçlü savunma ağları. Önce bir savunma oluşturun ve depolama malzemelerini iyi koruduğunuzdan emin olun. Havan topları belediye binasının yakınında kalmalı ve topların dışında kalmalıdır. Sadece başa çıkabileceğini bildiğin birine saldır.
  Tek oyunculu görevler, yenmek için harcayacağınız paraya değmez.
  • En değerli mülkünüzün etrafına silahlar ve duvarlar yerleştirin. Başkalarının size saldırması durumunda yardımcı olması için üssünüzün etrafına bir duvar da yerleştirebilirsiniz. Sürekli yükseltmek için zaman ayırarak savunmalarınızın etrafına ordu kampları, kışlalar ve inşaatçı kulübeleri yerleştirebilirsiniz.
  15.jpg
  3.Klan üyelerinizi akıllıca terfi ettirin . Ara sıra oyuncuları terfi ettirmek önemlidir, yoksa insanlar klanınızla oynayarak sıkılabilir ve daha fazla sorumluluğu olan bir grubun parçası olmayı tercih edebilir. Aktif ve dürüstlerse ve en az bir aydır klanınızda bulunduysa üyelerinizi terfi ettirin. Güvenilirlerse veya kişiyi gerçek hayatta tanıyorsanız, onları yardımcı liderlere terfi ettirin. Terfi edilen tüm üyelere bazı görevler verin.
  • Yeni üyeler için gerçekten umutsuz olmadığınız sürece ücretsiz promosyonlar vermeyin. Bazı troller klanlara katılmayı, yardımcı lider olmayı ve ardından herkesi kovmayı sever. Eğlenceli değil. Darbe riskini azaltmak için yalnızca gerçek hayatta tanıdığınız kişileri yardımcı lider olarak terfi ettirin.
  • Hareketsiz oyuncuları kovun. Aktif olmayan, arka arkaya en az 2 veya 3 savaşa katılmayan ve bağış yapmayan üyeler atar.
  16.jpg

  4.Asker bağış sistemi kurun. Üyelerinizden bir hafta içinde en az belirli sayıda birlik bağışlamalarını ve klanın amacını yerine getirmek için aynı miktarda bağış yapmalarını isteyin.
  17.jpg

  5.Kazanabileceğin savaşları başlat. Bir klanın lideri olmanın en önemli yanı klan savaşlarını uygun şekilde yönetmektir. Klanınız parçalanırsa, birçok üye ayrılır ve başka bir klan bulur. Klanınıza ganimet için gelmesini söyleyerek tüm üyelerinize 600 bin ganimet bonusu verebilirsiniz.
  • Savaştan önce birlikte plan yapmak için etkili bir şekilde iletişim kurun, klanınıza hem saldırıları hem de diğer daha özel stratejik planları kullandıklarından emin olmalarını söyleyin.
  18.jpg

  6.Savaşan bir klansanız, her ay Klan Savaşı Liglerine katıldığınızdan emin olun. Bu, klan üyelerinin, normalde başka türlü elde edilmesi imkansız bir kaynak olan Lig Madalyası kazanmalarına izin verecektir.

  Bölüm4

  İyi Bir Lider Olmak

  19.jpg

  1.Aktif ve destekleyici olun. Klanınızı hayatta tutmak için aktif olmalısınız. Her gün oynamaya çalışın ve klanınızı doğru şekilde kontrol edin.
  • Klanınız savaşlara katılırsa, savaşlar sırasında tüm saldırılarınızı kullandığınızdan emin olun.
  • Klan Oyunları sırasında tek bir kişinin kazanabileceği tüm puanları kazandığınızdan emin olun, böylece herkes onlardan kazanç sağlayabilir.
  20.jpg

  2.Sohbette çok aktif olun. Dostça davranın ve onlarla klan kuralları ve ayrıca spor gibi diğer konular hakkında tartışın. Herkesin oyundaki sohbet günlüğünden geçmek zorunda kalmadan herkesin klan savaşları hakkında konuşmasına izin vermek için Discord gibi bir mesajlaşma uygulaması edinmesini isteyin. Bu etkili bir liderlik aracı olabilir.
  • Klanınızın görüşlerini, özellikle de yaşlıları dinlediğinizden emin olun. Mümkün olduğunda bir fikir birliğine varmaya çalışın, ancak gerekirse nihai kararı vermenin sizin işiniz olduğunu unutmayın.
  21.jpg

  3.Örnek olun. Eğer öğüt verdiğin şeyi uygulamazsan üyelerini çabucak kaybedeceksin. Küfretmeye karşı bir kuralınız varsa uygulayın aksi takdirde isyan çıkacaktır.
  Uygun zamanlarda ortaya çıkın, yapacağınızı söylediğinizi yapın ve kendinizi iyi bir lider olarak konumlandırmak için oluşturduğunuz kuralları takip edin.

  22.jpg

  4.Yardımcı liderler atayıp atamayacağınıza karar verin. Bazı oyuncuların, klanın tek kontrolünü ele geçirmeyi seçen yardımcı liderleri terfi ettirmeye karşı katı bir kuralı vardır. Bu, birinin klanınızı ele geçirdiği ve herkesi baştan başlamak için dışarı attığı darbe olasılığını ortadan kaldırır. Alternatif olarak, bazı oyuncular güvendiğiniz ve 10 seviyenizde bulunan üç veya dört yardımcı liderden oluşan bir üs oluşturmanın etkili bir komuta stratejisi olduğunu düşünüyor.
  • Oyuncuları yardımcı liderliğe terfi ettirmeyi seçerseniz, sizinle uzun süre oynadıklarından ve klana yeterli sayıda asker bağışladıklarından emin olun. Bunu kurallara yazın, böylece herkes promosyonların nasıl çalıştığı konusunda net olabilir.
  • Yapıcı geri bildirimde bulunun. Uyardıktan sonra, bazı başarısız baskınları tekrarlayın ve üyelerinize nasıl daha iyi yapabileceklerini anlatmaya çalışın. Örneğin, birisi tüm PEKKA ordusunu kullandıysa, bir dahaki sefere tüm ejderha ordusunu denemelerini söyleyin çünkü bu daha etkili olacaktır.
  23.jpg

  5.Sabırlı olun . Klanınız diğer klanlara hemen baskın yapmaya başlamaz ve oyunun ilk on beş dakikasında egemenliğe yükselmez. Uzun mesafeye hazırlanmalı ve yavaş yavaş yeni üyeler kazanırken beklemelisiniz. Yeni klanınıza zaman tanıyın ve etkili bir savunma ağı kurmaya ve olaylara dalmadan önce klanın yeni üyelerini kazanmaya odaklanın. Savaşları başlatmak eğlencelidir, ancak etkili bir üs kurana ve onu değerli kılacak yeterli klan üyesine sahip olana kadar değil.
  • Belediye binasını acele etmeyin. Yeni başlayan oyuncular, belediye binası inşaat projesini aceleye getirme eğilimindedir, bu da her şeyi yanlış bir adımda atmaya neden olabilir. Bunun yerine, mağazadaki her şeyi maksimuma çıkarın ve ardından belediye binanızı yükseltebilirsiniz.
  24.jpg

  6.Bağışlayabileceğiniz öğeleri en üst düzeye çıkarın. Kışlalarınızdan ve Karanlık Kışlalarınızdan en az birini Belediye Binası seviyeniz için maksimum seviyeye yükselttiğinizden ve Büyü Fabrikanızı, Karanlık Büyü Fabrikanızı ve Kuşatma Makinenizi Belediye Binası seviyesi için maksimum seviyeye yükselttiğinizden emin olun. Bu, diğer kullanıcılara bağışlayabileceğiniz birlik, büyü ve Kuşatma Makinesi türlerinin miktarını artıracaktır.
  25.jpg

  7.Son olarak, ana grubunuzu oluşturun. Önemli miktarda üyeniz olduğunda, asla ayrılmayacaklarından emin olmak için birkaç güvenilir tavsiye alın.
  Onları savaşa sokun, bağışta bulunun, isteyin ve bu çekirdek gruba insan eklemeye devam edin. Çekirdek grupta ~ 15'e sahip olduğunuzda, klanınız tamamen kurulmuş olur.
   

  Ekli dosyalar

  • 3.jpg
   3.jpg
   69.4 KB · Görüntüleme: 1
  Üst