Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • LoL
 • LoL Rehberler
 • League of Legends - Detaylı Caitlyn ADC Rehberi, Rün ve İpuçları

  Tunay SEZER

  Hayat işte ne getireceği belli değil...
  Admin
  Teknik Sorumlu
  Hakem
  Vip Üye
  24 Şub 2020
  1,005
  211
  Çevrimiçi zamanı
  6d 20h 22m
  53
  Best answers
  0
  Oyuncu
  -
  41.jpg

  Merhaba arkadaşlar bugün bu konuda sizlere League of Legends Caitlyn Adc rehberini paylaşacağım. Konuda Caitlyn rünleri, oynanış ipuçları ve eşya dizilimi yer alıyor. Umarım konu hoşunuza gider. Geçelim konuya.

  Caitlyn ADC Oynanış Rehberi

  Konuya girmeden önce şu an Caitlyn karakterinin metada çok sık oynandığını ve çoğu ADC karakterden daha güçlü halde olduğunu belirtmekte fayda var. Dilerseniz şimdi takım savaşları ve pozisyondan giriş yaparak Caitlyn karakterimizi anlatmaya başlayalım.

  Takım Savaşları ve Pozisyon Alma

  Bildiğiniz üzere Caitlyn şu an en uzun menzile sahip attack damage carry'dir. O nedenle takım savaşlarında çok arka saflardan ön saflara vuruşlar gerçekleştirebilir ve pozisyon alma konusunda daha rahat olabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var. Menzili çok uzun olduğundan sadece öndeki rakiplere değil, arkanızdan gelebilecek rakiplere karşı da dikkatli olmalısınız. Bunu arkanıza koyacağınız 1-2 adet kapan ile halledebilirsiniz. Supportunuzun sizinle oynaması çok önemli, eğer koruyucu (Janna, Nami vs.) gibi support var ise yanınızda takım arkadaşınızdan rica ederek sizi korumasını söyleyin. Çünkü Caitlyn her ne kadar hasar vursa da diğer ADC'ler gibi çok kırılgan.

  Koridor Aşamasında Neler Yapılmalıdır?

  Koridor aşamasında menzil avantajınızı sürekli kullanmaya çalışın. Rakibe hasar yemeden sürekli bir şekilde uzaklar vuruşlar gerçekleştirin ve Q yeteneğiniz ile sürekli dürtün. W yeteneğinizi de ormancının gelebileceği noktalara ya da rakip minyonların içine tuzak şeklinde koyabilirsiniz. Ancak rakibi dürterken minyon kaçırmamaya da çok özen gösterin her ADC'de olduğu gibi Caitlyn'de de yeteri hasara ulaşabilmesi ve istediği itemleri alabilmesi adına minyon yapmaya fazlasıyla ihtiyacı var. Ulti yeteneğinizi arada rakibi dürtmek için de kullanabilirsiniz.

  Sihirdar Büyüleri

  caitlyn-spell.png  Başlangıç Eşyaları

  caitlyn-baslangic.png  Gideceğiniz Eşya Dizilimi (Sırasıyla)

  44.png


  Caitlyn Ebedi Kılıç çıktıktan sonra daha da güçleniyor, ilk olarak ebedi bitirmeniz şart bu sıra illa TEK kılıcı ile başlayacak değil ancak Caitlyn'nin saldırı hızından çok menzilinden kaynaklı anlık hasara ihtiyacı daha yüksek.

  Late Game Eşya Dizilimi

  caitlyn-final-esyalari.png  Karşıda çok fazla tank şampiyon varsa şayet Statikk Hançer yerine Dev Katili ya da Fani Hatıratı tercihi de yapılabilir.

  Caitlyn Rünler

  42.png

  Ayağı Çabuk almak lanede daha fazla durmanızı ve kite konusunda bir nebze gelişmenizi sağlayacak. Ayrıca ayakkabı Caitlyn'de hasardan önce çok tercih edilen bir eşya olmadığı için 2. rünlerde ayakkabı ve peksimet tercihi yaparak hem paradan tasarruf edebilir hemde lane kalma sürenizi bir nebze daha arttırabilirsiniz.

  Yetenek Dağılımı ve Hasar Dağılımı

  43.png

  Son Yamada Kazanma Oranı, Seçilme Oranı ve Ban Oranı

  caitlyn-kazanma.png  Umarım konu hoşunuza gitmiştir, hoşunuza gittiyse bir beğeniyi ve yorumu lütfen bizlerden esirgemeyin, önümüzdeki konularda görüşmek üzere! Sevgiler.
   
  Son düzenleme:

  sTRoffical

  İnsan büyür beşikte, Mezarda yatmak için!
  Admin
  T.C Vatandaşı
  27 Mar 2020
  822
  140
  Çevrimiçi zamanı
  3d 11h 40m
  33
  IĞDIR
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Csgo, valorant, pubg
  Başarılı bir konu olmuş teşekkürler.
   

  Yunus DOGAN

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,304
  367
  Çevrimiçi zamanı
  7d 6h 18m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  Teşekkürler. :)
   
  Üst