Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Metin2 Development
 • Development İstek
 • ♦ PHP & Node.JS | Backend Development İçin Hangisi Daha İyi?

  CerkutaY

  Moderatör
  Onaylanmış Üye
  13 Kas 2020
  242
  62
  Çevrimiçi zamanı
  1d 13h 14m
  18
  25
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  IMG_20210618_135408.jpg

  Web geliştirme sırasında, arka uç programcıları Node.js ile PHP arasında seçim yaparken genellikle daha zorlu bir zamanla karşı karşıya kalır . Belirtildiği gibi, her ikisinin de kendi yararları ve eksiklikleri vardır. Bu nedenle, mükemmelliğe dayalı olarak seçim yapmak geliştiricilere ve son kullanıcılara kalmıştır.

  Her ikisi de dudak uçuklatan sonuçlar sundukları için geliştiriciler ve son kullanıcılar için çok sayıda web programlama deneyimi sağlar.

  PHP kodlaması, Node.js'den nispeten daha hızlı ve daha basittir ve bu nedenle başlangıçta daha çekici ve kullanılması daha faydal6ıdır.

  PHP & Node.js Artıları ve Eksileri
  ♦ PHP dili birden çok barındırma platformunu destekler, bu da web programına barındırmanın yürütülmesini ve dağıtılmasını kolaylaştırır. Node.JS ise bunun için sanal bir sunucu kullanır.

  ♦ Ancak PHP, geliştirilen programların güvenilir ve istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlar; Node.JS daha hızlıdır ve web programları için hızlı geri dönüş süresi sağlar.

  ♦ Node.js, PHP'den daha esnek ve ölçeklenebilir bir platformdur. Sınırlı sınırlar ve bağımlılıklarla, daha büyük dosyalarla çalışmak daha çevik ve daha rahattır.

  ♦ Node.js, son derece duyarlı ve kullanıcı dostu olmasına rağmen, CPU yoğun etkinliklerle başa çıkmakta o kadar usta değildir.


  php-vs-node.js50cf09e6f873fe81.jpg

  Yukarıdaki temsilden, her birinin nitelikler açısından zengin olduğunu anlardınız.

  Ancak, hangisini seçeceğiniz proje gereksinimlerine bağlıdır. Bunların her ikisi de performans, ölçeklenebilirlik, trafik taşınabilirliği ve performans açısından oldukça yetkin ve etkilidir .

  PHP programcılarını işe almadan ve web geliştirme projelerinin yürütülmesine başlamadan önce derinlemesine araştırma yapabilirsiniz . Ancak daha iyi performans ve zaman kazandıran yönler için uzman tavsiyesi yardımcı olur.
   
  Üst