Metin33
  • Ana sayfa
  • Forumlar
  • Tarayıcı Tabanlı Oyunlar
  • Popmundo
  • Popmundo - Rehberler ( Bir Repertuar Oluşturmak )

Tunay SEZER

Hayat işte ne getireceği belli değil...
    Admin
    Teknik Sorumlu
    Hakem
    Vip Üye
    24 Şub 2020
    1,005
    211
    Çevrimiçi zamanı
    6d 21h 26m
    53
    Best answers
    0
    Oyuncu
    -
    Bu rehberde repertuvar oluşturmak için kullanılacak değişik yolları anlatacağım

Rehberi tamamladığınızda müziklerinizin daha kaliteli olmasını sağlayan Temel Besteciliği Yeteneğini kazanacaksınız.

Bu rehber sizin karakter ve kariyerinizin devamını etkilemez.

Adım 1 Giriş: Sanatçı repertuvarı oluşturmanın üç yolu bulunmaktadır; repertuvarınıza kendi yazdığınız şarkıları ekleyebilir, başkaları tarafından bestelenen şarkıları cover olarak kullanabilir ya da şarkı piyasası aracılığıyla seçtiğiniz şarkıların telif haklarını satın alabilirsiniz. Yetenekleriniz gelişene kadar şarkıları cover yapmanız bu konserde daha iyi başarı almanızı sağlar. Yetenekleriniz geliştikçe kendi şarkılarınızı oluşturup repertuarınıza koyabilirsiniz. Kendi şarkınızla cover şarkı arasında fark olmasa bile kendi şarkınız konserlerde daha yüksek başarı alır.

Adım 2 Kendi Eserinizi Kaleme Almak: Bu aşamada repertuara şarkı eklemeniz için müzik bestelemeniz lazım oyun size başlangıç olarak 1 şarkı hediye ettiği için bu aşamayı atlayabilirsiniz. Yine de kendi müziğinizi yapmak istiyorsanız müzik besteleme rehberime göz atabilirsiniz.

Adım 3 Bir Başkasının Şarkısını Yorumlamak: Kendinizi şarkı bestelemek için yeterli görmüyorsanız başkasının şarkılarını coverlayabilirsiniz. Cover şarkı çalmak yeni kurulan ve düşük yeteneklere sahip sanatçılar için en iyi yoldur. Cover şarkıların tek sıkıntısı sanatçının kendi şarkıları kadar beğenilmemesi ancak yeni gruplarda şarkı kalitesi düşük olduğu için cover şarkılar her türlü daha yüksek kalitede konser vermenizi sağlar.

Grubunuza uygun cover bulmak için üstte bulunan Sıralamalar listesinden Radyo sıralamaları linkine tıklayıp orada bulunan şarkılardan seçim yapmanız. Bu sırada grubunuzun müzik türü neyse ona göre listeyi daraltabilirsiniz. (Örnek veriyorum rock grubuysanız resimdeki gibi seçim yapabilirsiniz.)

35.png

Adım 4 Şarkı Piyasasından Şarkı satın almak: Eğer paranız varsa ve şarkı yazmak istemiyorsanız sizin için en iyi seçenek telif haklarıyla şarkı satın almak. Bu şarkılar ''neredeyse'' sanatçının kendi şarkısıymış gibi konser başarısı sağlar. Piyasayı görmek için sanatçı sekmesinden şarkı piyasasına göz at'a tıklayarak ulaşabilirsiniz.

36.png

Rehberi tamamladığınızda Temel Bestecilik Yeteneği sizindir.

mustafabptr

Onaylanmış Üye
    Onaylanmış Üye
    2 Nis 2020
    340
    13
    Çevrimiçi zamanı
    3h 19m
    18
    Best answers
    0
    Konu için teşekkürler.