Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Online Oyunlar
 • Tactic Force
 • Tactic Force - Türk Yapımı MMOFPS! (Soru-Cevap ve İnceleme)

  Tunay SEZER

  Hayat işte ne getireceği belli değil...
  Admin
  Hakem
  Yarışma Organizatörü
  Vip Üye
  24 Şub 2020
  1,003
  207
  Çevrimiçi zamanı
  6d 14h 22m
  53
  Best answers
  0
  Oyuncu
  -
  x.jpg

  Merhaba arkadaşlar bugün sizler ile birlikte Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Tactic Force ile ilgili olan soru ve cevapları paylaşacağız.

  Bir süredir yerli sermaye ile Türkiye'de geliştirilmekte olan Tactic Force, Türk oyunculara daha farklı bir FPS deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Türkiye'de büyük başarımları bulunan HES Games alanında oldukça iddialı olan MMOFPS tarzında bir oyunu, oyun severlere sunmayı planlıyor. Daha beta kayıtları bile başlamamış olan Tactic Force oyununu yapımcı şirketi olan HES Games oyun şirketi MMOFPS alanında Türkiye'nin en gelişmiş, en özellikli oyunu olarak nitelendirmekte.

  Dilerseniz oyun hakkında ufak bir inceleme yapalım ve soru-cevap şeklinde birlikte ilerleyelim...

  S: Tactic Force oyunu ücretli mi?

  C:
  Yaptığım araştırmalara göre Tactic Force oyunu tamamen ücretsiz yani Free to Play (F2P) olarak piyasaya sunulacak. Tahminlerimizce de oyunun kendi içerisinde bir marketi mevcut olacak.

  S: Tactic Force dosya boyutu ne olacak?

  C:
  Tam anlamıyla kesin bilgi oyun kurucuları tarafından paylaşılmamış olsa da yine internetten yapmış olduğum araştırmaları göz önünde bulunduracak olursak oyunun tahmini boyutu 3-4 GB arasında olacağı söyleniyor.

  S: Oyunun betası ne zaman?

  C:
  Oyunun kendi sitesinde bulunan bir açıklamaya göre "Kapalı Beta Tarihi Yakında Açıklanacak" şeklinde bir duyuru paylaşılmış. Yani henüz çıkış tarihi tam olarak kesinleşmemiş bir durumda, Tek edindiğimiz ipucu Kapalı Beta ile ilgili olarak bu sürüme sadece 1000 kişilik bir erişim sağlanacağı oyun kurucuları tarafından duyurulmuş bulunmakta. Yani bu da anlayacağınız oyunun Kapalı Beta sürümüne katılabilmeniz ve yerinizi alabilmeniz için sık sık oyunun internet sitesinden yani BURADAN haberleri takip etmek olacaktır.

  İnternet sitesinden edindiğimiz bilgilere dayanarak Tactic (Ajan) ve Force (Asker) şeklinde 2 takım yer alacak. Oyun haritasında ise bir takımda en fazla 9 kişi yer alabilecek. Yani bir oyunda toplamda 18 kişi anlamına geliyor.

  S: Tactic Force oyununda Pay to Win (P2W) olacak mı?

  C:
  Yine oyunun resmi sitesinde yer alan açıklamaya göre "Adaletli bir oyun olacak." olmasından dolayı kesin bir bilgi olmamak ile birlikte oyun içerisindeki markette şans kutuları tarzında itemler yer almayacak, bütün ürünler market vitrininde yer alacak ve isteyen oyuncular emek vererek bu ürün, eşya, ekipman vs. gibi şeylere sahip olabilecekler.

  En merak edilen sorulardan biri de sanırım oyun içerisinde e-Spor'un olup olmayacağı...

  S: Oyunda e-Spor olacak mı?

  C:
  HES Games bunun hakkında yaptığı açıklamada bu sorunun kesin cevabı için henüz erken olduğunu söyledi. Ancak oyun yöneticileri böyle bir planlarının olduğunu ve gidişata göre ilerleyen dönemlerde Tactic Force ligi kurulabileceğini söylemiş.

  Dilerseniz oyunun harita görsellerini ve oyun içerisinden bir kaç görseli sizler ile paylaşalım;

  Haritalar

  x1.jpg
  x2.jpg
  x3.jpg
  x4.jpg
  x5.jpg

  Silahlar :

  x6.jpg
  x7.jpg
  x8.jpg
  x9.jpg
  x10.jpg
  x11.jpg
  x12.jpg
  x13.jpg
  x14.jpg
   

  sTRoffical

  İnsan büyür beşikte, Mezarda yatmak için!
  Admin
  T.C Vatandaşı
  27 Mar 2020
  814
  130
  Çevrimiçi zamanı
  3d 9h 17m
  33
  IĞDIR
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Csgo, valorant, pubg
  Başarılı bir konu olmuş teşekkürler.
   
  Üst