Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Mmo Oyunlar
 • MMORPG Genel
 • Türkiye'de en 2021 yılı itibari ile En çok oynanan MMORPG oyunlar!

  Sahrap

  Deneme Moderatör
  Deneme Moderatör
  T.C Vatandaşı
  5 Kas 2021
  56
  25
  Çevrimiçi zamanı
  8h 27m
  8
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Kinght Online, Mt2, Valorant, Cs:Go
  TÜRKİYE OYUN SEKTÖRÜNDE YILIN EN ÇOK OYNANAN MMORPG OYUNLARI AÇIKLANDI!
  Türkiye genelinde yapılan analizlere göre; eski MMORPG oyunlarının Türkiye’de hâlâ popülaritesini koruduğu ve ilgi gördüğü kalın puntolarla belirtilmiştir. Açıklanan verilere göre; Türkiye’nin en popüler MMORPG oyunu, Black Desert Online oldu. (Ek bilgi: Oyun 2014 yılında Güney kore şirketi olan Pearl Abyss tarafından yayınlanmıştır.)

  Türkiye’ de 2021 Yılında En Çok Oynanan MMORPG Oyunları

  Türkiye'de en popüler ikinci MMORPG oyunu, yıllar önce hayatımıza dahil olan World Of Warcraft efsanesinden (yeni genişleme paketi olan) “World of Warcraft: Shadowlands” olarak önümüze çıkıyor. Üçüncü sırada Türkiye’de büyük çaplı sarsıntı yaratan Metin2 var. Sıralama dördüncü olan olacak şekilde sırasıyla; Knight Online, Silkroad Online, Blade and Soul, Cabal Online, The Elder Scrolls Online, Albion Online iken listenin sonunda “Final Fantasy XIV Online” yer almaktadır.

  Yapılan araştırmalardan anlaşılacağı üzerine Ülkemiz'de daha çok eski MMORPG oyunlar tercih edilmektedir. Bunun anlamı yeni çıkan oyunların mekanik yada mantıkları eski oyunlara göre grafik dışında bir fark oluşturamamasıdır. Bana göre de çok farklı bir tarzda yada mekanik olarak değişik bir oyun yapılmadığı sürece oyuncuların yeni oyunları tercih etmesi imkansız görünüyor.
   
  Üst