Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Valorant
 • VALORANT Forum
 • Valorant Hata Kodu 7 Bilgisayarda Nasıl Düzeltilir?

  YunusBey

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,292
  353
  Çevrimiçi zamanı
  7d 1h 39m
  53
  Kıbrıs
  ynsdgn.com
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Point Blank, Metin2
  Bu sorunu kapsamlı bir şekilde araştırdıktan sonra, bu hata kodunu tetikleyebilecek birkaç farklı temel örnek olduğu ortaya çıktı. Valorant ile Hata Kodu: 7'yi tetiklediği onaylanan olası senaryoların listesi:
  • Temel sunucu sorunu – Çoğu zaman, bu sorun, atanmış sunucunuza bağlanmanızı engelleyen temeldeki bir sunucu sorunundan kaynaklanır. Bu durumda, sunucu sorununu belirlemek ve geliştiricilerin sunucu sorununu kendi taraflarında çözmelerini beklemekten başka yapabileceğiniz çok az şey vardır.
  • Hesap yasağı – 7 hata kodunu tetiklediği bilinen bir diğer önemli neden, topluluk kurallarının ihlali nedeniyle geçici veya kalıcı bir hesap yasağıdır. Bu durumda, yasağın sona ermesini hızlandırmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, bir Riot destek temsilcisiyle iletişime geçebilirsiniz.
  • VGS hizmeti devre dışı - Bu hataya neden olabilecek başka bir senaryo, oyunu çökmeye zorlayan ana hile önleme hizmetinin devre dışı bırakılmış bir örneğidir. Bu durumda, VGS hizmetinin başlatma türünü değiştirmek ve onu başlatmaya zorlamak yardımcı olabilir.
  Artık bu hatayı tetikleyebilecek her olası senaryonun farkında olduğunuza göre, Valorant'ı başlatırken hata kodu 7'yi belirlemenize ve düzeltmenize olanak sağlayacak yöntemlerin bir listesi aşağıda verilmiştir:

  1. Sunucu Sorununu Kontrol Etme​

  Hata kodu 7, her şeyden önce yaygın bir sunucu sorununun göstergesi olduğundan, bu sorun giderme kılavuzuna Valoran'ın sunucularının şu anda kapalı olmadığından veya şu anda bakımda olmadığından emin olarak başlamalısınız.
  Neyse ki, Riot'un, hata kodu 7'nin şu anda yaygın mı yoksa yalnızca bilgisayarınızda mı meydana geldiğini belirlemek için kullanabileceğiniz her Valorant sunucusunun durumunu takip ettiği bir dizin var .

  Bir sunucu sorununun sizin için bu Valorant sorununa neden olabileceğinden şüpheleniyorsanız, favori tarayıcınızı açın ve Riot oyunlarının durum sayfasını ziyaret edin .
  İçeri girdikten sonra tercih ettiğiniz dili seçin, ardından Riot oyunları listesinden Valorant'a tıklayın .

  1.jpg

  Valorant'ın durum sayfasına girdikten sonra Devam'a tıklamadan önce devam edin ve bağlandığınız bölgeyi ve dili seçin .
  Ardından, sunucunun şu anda uğraştığı tüm mevcut sorunların bir listesini görmelisiniz. Bağlantı sorunundan bahsedilip bahsedilmediğine bakın – Varsa, bağlandığınız sunucuyu değiştirmekten başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.

  2.jpg

  Bağlanmaya çalıştığınız her sunucu aynı hata kodunu döndürürse, geliştiricilerin sorunu kendi taraflarında çözmesini beklemekten başka geçerli bir çözüm yoktur.
  Öte yandan, yukarıdaki araştırma herhangi bir temel sunucu sorununu ortaya çıkarmadıysa, aşağıdaki bir sonraki yönteme geçin.

  2. Riot Destek ile İletişime Geçin​

  Sorunun bir sunucu sorunuyla ilgili olmadığını onayladıktan sonra , temizlemeniz gereken bir sonraki şey Valorant hesabınızla ilgili olası bir sorundur.
  Şu anda hesabınızda bir tür geçici veya kalıcı askıya alma ile uğraşıyorsanız, bu sorunu görmek nadir değildir.

  Bu hata kodunun (7), birinin sizi şikayet etmesini tetiklemiş olabilecek önceki bir oyun içi davranışla ilgili olabileceğinden şüpheleniyorsanız, hesabınızla ilişkili e-postayı kontrol ederek başlayın.
  Halihazırda herhangi bir türde bir askıya alma ile uğraşıyorsanız, bu tür bir yasağı açıklayan bir e-posta bulmalısınız.

  3.jpg


  Yalnızca geçici bir yasak aldıysanız, tek yapmanız gereken süreli uzaklaştırma süresinin dolmasını beklemektir. Ancak kalıcı bir yasakla uğraşıyorsanız, hesabınıza bir daha erişemeyeceksiniz.
  Not: Yeni bir hesap oluşturabilir ve sıfırdan başlayabilirsiniz, ancak yasak muhtemelen IP'nize de uygulanır, bu nedenle bir proxy veya VPN çözümü kullanmanız gerekir .
  Aldığınız yasağın tamamen haksız olduğunu düşünüyorsanız, resmi destek masasında bir bilet açarak konuyu bir Riot Destek temsilcisiyle görüşebilirsiniz .
  Sorunun bir yasak nedeniyle oluşmadığını onayladıysanız, aşağıdaki bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

  3. VGS Hizmetinin Başlangıç Türünü Değiştirme​

  Sorunun bir hesap yasağının sonucu olmadığından ve mevcut bir sunucu sorunu olmadığından eminseniz, çağrılamayan bir VGC (Vanguard Riot AntiCheat) hizmetiyle uğraştığınız için 7 hata kodunu görüyor olabilirsiniz. gerektiğinde harekete geçer.
  SystemCare, Piriform , WinOptimizer vb. gibi 3. taraf kaynak optimize edicileri de kullanıyorsanız bu oldukça yaygın bir durumdur .

  Çoğu durumda olan, 3. taraf aracının, sistem kaynaklarından tasarruf etmek için VGS hizmetinin varsayılan davranışını değiştirmesidir. – Bu çoğu uygulamada bir sorun olmasa da, Vanguard Riot farklı şekilde çalışır, bu nedenle ana hizmeti kolayca kullanılabilir ve Otomatik olarak yapılandırılmıştır .
  Bu senaryo uygulanabilir gibi görünüyorsa , Valorant'ın başlatma hatasını düzeltmek için Hizmetler ekranına erişmek ve VGS hizmetinin varsayılan başlatma türünü değiştirmek için aşağıdaki talimatları izleyin :

  1.Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu + R'ye basın . Metin kutusunun içine 'services.msc' yazın ve Hizmetler ekranını açmak için Enter'a basın .

  4.jpg

  2.UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi) tarafından istendiğinde , yönetici erişimi vermek için Evet'i tıklayın .
  3.Hizmetler ekranına girdikten sonra , etkin Hizmetler listesinde aşağı doğru ilerleyin ve vgs hizmetini bulun .
  4.Sonunda onu bulmayı başardığınızda, üzerine sağ tıklayın ve az önce görünen içerik menüsünden Özellikler'i seçin .

  5.jpg


  5.İçinde Özellikler ekranında vgc hizmeti, erişim Genel üstündeki menüden sekme.
  6.Daha sonra, belirlenen Başlangıç türünü için Otomatik (zaten ayarlanmış değilse), ardından tıklayıp Başlat eyleme hizmetini başlatmak zorlamak için.

  6.jpg

  7.VGS hizmetinin başlatıldığından emin olduktan sonra, Valorant'ı bir kez daha geleneksel olarak başlatın ve sorunun şimdi çözülüp çözülmediğine bakın.
   
  Üst