Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Sosyal Medya
 • Whatsapp
 • Whatsapp Yerin Alternatif Uygulamalar

  Yunus DOGAN

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,304
  367
  Çevrimiçi zamanı
  7d 6h 18m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  erkese selamlar bugün konumuzun amacı Whatsapp'ın son hizmet politikasını güncelleme üzerine vatandaşlarımız tarafından
  Whatsapp yerine ne kullabiliriz? Hangi uygulamaları tercih etmeliyiz? sorularına cevap aramak üzerine açılmıştır.

  Vakit kaybetmeden uygulamalarımıza geçelim.

  1- TELEGRAM
  Telegram'ı akıllı telefonlar olmak üzere tabletlerde ve bilgisayarda bile kullanabilmekteyiz. iOS 6 ve üstü, Android 4.1 üstü ve Windows Phone için Telegramı kullanabilirsiniz. Telegram'ı bilgisayarda ise web sürümünde veya Windows, macOs ve Linux için masaüstü uygulamarından birini yükleyip kullanabilirsiniz.
  Telegramda istediğiniz kadar aynı anda oturum açabilme hakkınız vardır. Telefon rehberinizde bulunan ve Telegram'ı olan kişiler ile mesajlaşabilirsiniz. İnsanlar ile iletişim kurmanın başka bir yolu ise Telegram kullanıcı adlarını kullanarak kişileri arama kutucuğuna yazarak onlarla iletişim kurabilirsiniz.
  Telegram hesabınızın adı içinde bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Bu kullanıcı adı ile insanlar size ulaşabilir, arayabilir yada numaranızı bilmese bile sizlere mesaj gönderebilir.
  Hiç şüphesiz listemizin başı Telegram olmalı.

  2- Viber
  Viber Medya'nın geliştirdiği bu program ile kişiler birbirlerine metin mesajları, fotograflar, stickerlar, videolar, çizimler, konum paylaşma ve arama yapma gibi özellikler bulundurmaktadır. Bu program masaüstü olarakta kullanılabiliyor.

  3- Dedi
  Bilgi Teknolojileri ve İnternet Güvenliği Derneği (BTİDER) tarafından geliştirilen bu uygulama, Android ve iOS sistemine sahip akıllı telefonlarda indirilebilen güvenli ve ücretsiz mesajlaşma, haberleşme uygulamasıdır.

  4- Signal
  Tesla ve SpaceX Ceo'su Elon Musk, Whatsapp'ın gizlilik sözleşmesinin ardından, bir sosyal ağ platformunda "Signal kullanın" çağrısı yapması üzerine Signal uygulaması bir anda popülerliğe ulaştı.
  Açık kaynaklı ve anlık mesajlaşma uygulaması olan Signal ile görüntülü çağrı veya normal aramalar yapabilirsiniz. Google Play ve Apple Store'dan bu uygulamayı edinebilirsiniz.

  5- BİP
  Türk mühendisleri tarafondan geliştirilen ve her hakkıyla Türkiye'ye ait yerli uygulamadır.
  Google Play ve Apple Store üzerinden BİP uygulamasını edinebilirsiniz.
  100 dilde anlık çeviri ve mesajlaşma uygulaması olan BİP ile 10 kişiye kadar görüntülü arama, mesajların belirli bir süre sonra silinmesi gibi işlemler yapabilirsiniz.

  6- Line
  iOS, Android ve Windows'lu olan telefonlarda çalışan mesajlaşma programı Line, Windows ve Mac için extra olarak masaüstü uygulaması da sunuyor.

  7- WeChat
  Android ve iOS uygulaması olarak kullanılan Wechat programı, Windows, Mac ve Web tarayıcı üzerinde de kullanılabilmektedir.

  8- iMessage
  Apple'ın mesajlaşma uygulaması olan iMessage Mac ve Iphone'larda kullanabilirsiniz.
   

  Yunus DOGAN

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,304
  367
  Çevrimiçi zamanı
  7d 6h 18m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  Güncel.
   
  Üst