Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Tarayıcı Tabanlı Oyunlar
 • Transformice
 • Yılların İnternet Fenomeni Olan 'Transformice' Oyunu Hakkında Biraz Bilgi

  BlisTR

  Kahramanlar Can Verir Yurdu Yaşatmak İçin !
  Onaylanmış Üye
  20 Haz 2020
  16
  19
  Çevrimiçi zamanı
  6h 18m
  1
  Gaziantep
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2 CSGO
  İnternette en çok aratılan kelimelerden bazıları Transformice oyna ve Transformice indir oluyor. Fenomen haline gelen fare oyununu nasıl oynayacağınızı, neler yapmanız gerektiğini, nasıl en hızlı peynir kaçırabileceğinizi sizler için rehber haline getirdik.

  Transformice, tarayıcı tabanlı oynayanı ekran başına bağlayan mükemmel bir tarayıcı üzerinden oynanan çevrimiçi oyun. İsminden de anlayacağınız üzere oyunda bir fareyi kontrol ediyoruz. Birbirinden farklı ve zorlu bölümleri bulunan oyunda, genel amacımız engelleri aşarak peynirimizi yuvaya ulaştırmak.

  Lakin dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise odadaki diğer bütün farelerin sizin rakibiniz olması. Her tur süre sınırlaması içeren oyunumuzda kim peyniri ilk yuvaya ulaştırırsa en çok puanı o alıyor. Aldığı puanlarla sıralamada birinci olan fare ise diğer tur lider olarak başlıyor. Buna aynı zamanda şaman fare de deniliyor.
  1593619203938.png
  Bir takım özel güçlere sahip olan şaman farenin amacı ise zorlukları aşmada diğer oyunculara yardım ederek peyniri en fazla kişinin yuvaya götürmesini sağlamak. 2015 yılının Google trendler listesinde zirveye oynayan Transformice, günümüzde hala daha binlerce oyuncu tarafından saatlerce oynanıyor.

  Transformice unvanlar sistemi de bulunan oyunda, oynadıkça seviye atlıyor ve atladığınız seviyelere göre özel ünvanlar kazanıyorsunuz. Kazandığınız ünvanlara göre de diğer oyuncular sizin hangi seviyeler arasında olduğunuzu anlayabiliyorlar.

  AFK engelleme sistemi de bulunan oyunda şayet 30 saniye hareketsiz kalırsak ölüyor, 10 dakika boyunca hareketsiz kalırsak da oyundan atılıyoruz. Ayrıca 2 dakika süreyle başladığımız her turda şayet şamanımız ölürse süremiz 20 saniyeye düşüyor.

  Transformice Ne Zaman Popüler Oldu ?
  1593619315047.png


  İlk olarak 1 Mayıs 2010 tarihinde Ateller 801 şirketi tarafından platform oyunu olarak yayınlanan Transformice, o yıllarda pek ses getirmedi. Adobe Flash Player ve BoX2D ile geliştirilmiş olmasından dolayı basit oyun olarak görülen Transformice, 2013 yılından sonra hak ettiği değere ulaştı.

  2014 yılına gelindiğinde artık anlık binlerce oyuncuya ev sahipliği yapan oyun, yukarıda da belirttiğimiz gibi 2015 yılında zirveye oynadı. Google trendler listesinde zirveyi adeta domine eden Transformice, adından sıkça söz ettirince geliştirici firma oyunu direkt Steam’e taşıdı. Hem tarayıcı üzerinden hem de Steam’den oynanabilen oyun, dosyalarının çalınması ve Transformice PVP sunucularının açılmasıyla popülerliğini kaybetmeye başladı

  Peki Transformice Nasıl Oynanır ?

  1593619487090.png
  Artık günümüzde her platformda oynanabilen Transformice, hem Steam üzerinden hem tarayıcı üzerinden hem de Transformice APK olarak Android cihazlarda oynanabiliyor. Özellikle Steam’de çok olumlu etiketi alan oyun, her gün binlerce kişi tarafından oynanıyor.

  Oyunu tarayıcı üzerinden oynamak isteyenler için;

  • Buraya tıklayarak oyunun sitesini açın,
  • Flash uyarısına izin ver deyin,
  • Hesap Oluştur’a tıklayın,
  • Üye olduktan sonra hesabınıza giriş yapın
  • Bir sunucuya katılın
  Şayet oyunu Steam üzerinden de oynanmaktadır. Ayrıca oyunun sunduğu Transformice forum sistemi üzerinden de yöneticilerle direkt iletişime geçebilirsiniz.
   

  Yunus DOGAN

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,304
  367
  Çevrimiçi zamanı
  7d 6h 18m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  Teşekkürler.
   
  Üst