Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
  • Ana sayfa
  • Forumlar
  • Sosyal Medya
  • Youtube
  • YouTube'da Nasıl Abone Arttırabilirsiniz ? Kaliteli Bir Kanal Nasıl Olur ?

Yunus DOGAN

𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
    Sosyal Medya Yetkilisi
    Kaptan
    Vip Üye
    T.C Vatandaşı
    21 Mar 2021
    1,304
    367
    Çevrimiçi zamanı
    7d 6h 18m
    53
    Kıbrıs
    yunus.web.tr
    Best answers
    0
    Oyuncu
    Metin2
    1- İlk öncelikle yapman gereken kendine uygun, dikkat çekici, hoş bir profil fotoğrafı hazırlamak yani logo yapmak.
    2- Sonra kanalın içeriğini az da olsa anlatan bir kapak fotoğrafı hazırlamak.
    3- Kanal bilgilerini özelliklerini "Youtube İş Ortağı" olacaksan bu tarz şeyleri vs. hazırlamak.
    4- Kanalının facebook, twitter vs. platformlarda tanıtman gerek ve hesap açman gerek.
    5- Kanalın içeriğini hazırlaman gerek oyun videoları mı çekeceksin, bilgi videoları mı, hile videoları mı ya da hepsi aynı kanalda olabilir fakat oynatma listelerine ayırmalısın.
    6- Kanalın içerğini hazırladıktan sonra kendine güzel bir intro ve outro yapman gerek.
    7- Intro ve Outronu hazırladıktan sonra o gün hangi videoyu çekeceksin bunu düşünmen gerek. Düşündükten sonra videonu çekebilirsin.

Gelelim videoda kullanacağın ekipmanlara ;
    1-
    Videodaki sesinin güzel çıkması lazım. Mikrofonu 5 TL'lik alıp aynısından 100 kere alma. 20-30 TL'ye de kaliteli mikrofonlar bulunmakta, 20-30 TL'ye bir mikrofon al en azından 3-5 ay götürür seni veya mikrofonlu kulaklık alabilirsin, Rampage olabilir markası kaliteli ve ucuz ürünleri var.
    2- Webcam açacaksan bir kamera al aynı şekilde 20-30 TL vardır belki kaliteli ve ucuz bir kamera edinebilirsin veya mikrofonlu kameralar o tarz bir kamera edinebilirsin ama sağlıklı olacağını düşünmüyorum.
    3- Kulaklık lazım kulaklığı ayrı almayabilirsin para sıkıntısı çekmeyeceksin daha sağlıklı olacağını düşünürsen ayrı da alabilirsin.
    Ben mikrofonlu kulaklık almıştım Rampage marka 30 TL civarında para ödemiştim. Hala da kulanıyorum.
    4- Daha sağlıklı videolar çekmek istiyorsan, daha kaliteli youtube kanalına sahip olmak istiyorsan bilgisayarının da iyi olması gerek.

Gelelim video esnasında yapman gerekenlere ;
    1-
    İlk önce webcam açacaksan arkaplana dikkat etmen gerek, Green Screen kullanarak sadece kendin de çıkabilirsin (Arkaplan çıkmaz.). Olmazsa tek renk bir duvar kullanabilirsin arkaplan olarak. Hiçbirini yapamazsan da sıkıntı yok arkaplan normal kalabilir :)
    2- Video içerisinde yapmacık olmaman gerek, gayet doğal olman gerek sanki video çekmiyorsun kendi halinde oyun oynuyormuşsun gibi.
    3- Eğer oyun videosu çekiyorsan ilk 3 videonu falan öğretici tarzda çek, çünkü adamlarda neyi nasıl yaptığını anlasın, oyunu anlasın. Sonralarda öğretmeden normal oyununu oyna. Hile videosu çekiyorsan da gayet net, tane tane ve detaylı anlat. Bilgi videosu çekiyorsan da akıcı ve tane tane konuş. Ses tonunu iyi ayarla.
    4- Video içerisinde hata yapmamaya çalış. Hatadan bahsettiğim "Pardon yanlış oldu, yanlış yapmışım" tarzında.
    5- Video esnasında 1-2 dk konuşup, 5 dk susma hep konuşkan ol ama boş ve saçma sapan konuşma.

Gelelim videoyu editlerken yüklerken yapman gerekenlere ;
    1-
    Videoyu kaydettikten sonra kesinlikle renderla ya da videoyu bitir butonuna bastığında direk renderlayan video kaydetme programları öneririm. (Bandicam gibi...)
    2- Videoyu editlerken de kaliteli bir video editleme programı öneririm. (Camtasia Studio 8 gibi...)
    3- Video editlerken sesini de ayrı kaydet ve sesinide editle yani mesela 1-2 dk konuştun 5dk boş geçti o araları kes videoyuda ona göre editle. (Bandicam kullanacaksan bandicam de otomatik ses kaydetme özelliği bulunmakta.)
    4- Video editlerken videona intro ve outro eklemeyi unutma.
    5- Outron ve intron kesinlikle güzel olmalı. Bir kanalın kalitesini gösterir. (EN AZINDAN BENİM İÇİN.)
    6- Outrona müzik ekle.

Gelelim videoyu youtube eklerken yapman gerekenlere ;
    1-
    Video içeriğini anlatan bir başlık kullanmalısın mesela Spider-Man oyununu oynuyorsun şu şekilde bir başlık kullanabilirsin. "Spider-Man Bölüm #2 | Uçan Örümcek". "Uçan Örümcek" kısmı video içeriğinde hoşuna giden, tuhaf gelen veya o bölümün ana konusu olabilir.
    2- Gerekli ayarları yapman gerek şu an hatırlamıyorum hangi ayarları yapacağını ama "YouTube İş Ortağı" isen para kazanma ve reklam göster ayarlarını ve reklamların hangi dakikada gösterilmesi gerektiğini ayarlaman gerek.
    3- Videon için küçük resimler hazırlaman gerek (Photoshop ile biraz uğraşman gerek. Adobe Photoshop CC 2015 öneririm.)
    4- YouTube'daki Video Yöneticisini verimli şekilde kullanman gerek.
    5- Video açıklamasında neyi nerden indirdiğini, kanalın sosyal medya platformundaki hesaplarını, (Kendi hesaplarında olabilir farketmez ama biraz daha ilerleyince olabilir.) ve video hakkında ufak bir anlatım yapman gerek.
    6- Videoyu yükle :)

Bu anlattıklarıma daha kaliteli bir youtube kanalı olabilirsiniz ve abonelerinizi arttırabilirsiniz.

Yunus DOGAN

𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
    Sosyal Medya Yetkilisi
    Kaptan
    Vip Üye
    T.C Vatandaşı
    21 Mar 2021
    1,304
    367
    Çevrimiçi zamanı
    7d 6h 18m
    53