Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Forum Genel
 • Bilim - Teknoloji
 • EsatOfficial

  Kara Gül ... !
  Banlı Üye
  Onaylanmış Üye
  28 Ara 2020
  690
  143
  Çevrimiçi zamanı
  3d 16h 5m
  33
  25
  Aksaray
  forum.oyunortagim.com.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2, LoL, Point Blank, SKILL, DrakenSang, Wolfteam

  0x nedir? (ZRX)​


  0x, bir kullanıcı ağını geleneksel finansal aracılara dayanmayan yeni tür pazarlar yaratmaya ve işletmeye teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımdır.
  0x ile kullanıcılar, herhangi bir değer biçimini temsil eden kripto varlıkları için pazarlar oluşturabilir bunlar, fiziksel gayrimenkulü temsil eden jeton pazarlarını, hisse senedi ve tahvil hisselerini temsil eden jetonları ve diğer kripto varlıklarını temsil eden jetonları içerebilir.
  Gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan 0x , yönetimini ve operasyonunu dağıtmak için ZRX adı verilen özel bir kripto varlığı ve Ethereum blok zinciri kullanır.

  ZRX, kullanıcıları 0x pazarları için sipariş defterlerini barındırmaya ve tutmaya teşvik etmek için kullanılır. Bu temel hizmet karşılığında, 0x kullanıcıları, tüccarlar platformda varlık alıp sattıklarında ödenen ücretlere maruz kalırlar ve ZRX'te belirtilen ek ödüller kazanabilirler.
  Bu şekilde, varlığa sahip olanlar yazılımdaki değişikliklere oy verebildiğinden, ZRX protokolün yönetişim sistemi için gereklidir. (Örneğin, token sahipleri, kullanıcıların ödediği ve kazandığı ücretleri artırmak veya azaltmak için oy kullanabilir.
  Projeye ayak uydurmak isterseniz, 0x, resmi web sitesi ve blogu aracılığıyla kullanıcıları yol haritasının durumu hakkında güncel tutar.

  1d554a8a88c5cde04.jpg

  0x'i Kim Oluşturdu?​

  0x protokolü, 2016 yılında Will Warren ve Amir Bandeali tarafından kurulan ZeroEx Inc adlı bir şirketin ürünüdür.
  Temmuz 2017'de ZeroEx Inc, ZRX tokenleri karşılığında eter olarak 24 milyon dolar topladığı halka açık bir satış gerçekleştirdi. Projeye destek, diğerleri arasında Polychain Capital, Blockchain Capital ve Pantera Capital gibi girişim şirketlerinden geldi.
  Şirketin danışmanları arasında Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, Augur kurucu ortağı Joey Krug ve Scalar Capital kurucu ortağı Linda Xie yer alıyor.


  0x Nasıl Çalışır?​

  0x, kullanıcıların özel kripto varlık pazarları oluşturmasına izin veren bir yazılımdır.
  0x protokolünü kullanarak, kullanıcılar hem varlıkları belirtebilir hem de Ethereum blok zincirinde çalışan jetonları alıp satabilir.
  Herhangi bir 0x pazarını çalıştırmak için iki tür kullanıcıya ihtiyaç vardır:
  Yapanlar Sipariş defterine likidite sağlayanlar. Üreticiler borsaya hemen işlem yapmayan emirler verir; daha ziyade, eşleştirilmesini beklerler.
  Alıcılar Emir defterinden likidite alanlar. Alıcılar, mevcut siparişlerle anında eşleşen siparişler verir.

  0x sipariş defteri protokol aktarıcıları tarafından tutulur. Aktarıcılar, 0x sipariş defterleri ile bir blok zincirine yerleşen işlemler arasındaki iletişimi kolaylaştırmakla görevlidir.
  Bir kullanıcı bir işlem yaptığında, üreticiler kriptografik olarak imzalanmış siparişleri bir aktarıcıya gönderir ve daha sonra bunu bir işlem ücreti karşılığında sipariş defterine gönderir. Bu emirler işlem gören jetonu, istenen fiyatı ve son kullanma tarihini içerebilir.
  Bir sipariş uygulanmaya hazır olduğunda 0x, bir alıcının talebini bir üreticinin siparişleriyle eşleştirmek için Ethereum üzerinde çalışan akıllı sözleşmeleri kullanır ve tokenları kullanıcılar arasında aktarır.
  Kayda değer bir nokta, aktarıcıların herhangi bir ticarette varlıkları gözetim altında tutmamasıdır, çünkü işlemler blok zincirinde gerçekleşir.

  xenforo-logo.png
   

  MT2

  Onaylanmış Üye
  Onaylanmış Üye
  24 Nis 2021
  113
  36
  Çevrimiçi zamanı
  19h 39m
  18
  Best answers
  0
  Oyuncu
  DreamHeLL
  Paylaşım için teşekkürler
   
  Üst