Örnek Resim

Zula Kasma Sorunun Çözümü ? Ping Nasıl Düşürülür ?

Tunay

Hırs başarısızlığın son sığınağıdır.!
Hakem
Co Admin
Yarışma Organizatörü
Time online
4d 5h 53m
Ödüller
2
Best answers
0
Merhaba OyunOrtağım üyeleri ;

Türk yapımı olan Zula oyunu belkide çoğumuz oynuyoruzdur. Ancak internetim iyi olduğu halde kasma yaşıyorum diyenler için kendi bilgim çapında sizlere konu haline getirmek istedim. Umarım açtığım bu konu ping düşürmenize yardımcı olmuştur. İyi forumlar dilerim. :)

Ping Nedir ? Ping Zula Kasmanın En Önemli Unsurumudur ?

Ping internet hızının binevi göstergesidir. İnternet hızının ne kadar düşük ise pinginiz yükselir , internet hızının ne kadar yüksek ise o kadar düşer. Zula kasmanın en önemli unsuru bir yandan evet ping bir yandan hayır. Çünkü bilgisayar sistemleri çok düşük olan biri zulada istenilen oyunu alamaz. İnternetiniz ne kadar yüksek olursa olsun. Bir yandanda bilgisayar sistemi ne kadar kaliteli olursa olsun interneti kötü olduğu zamanda istediği verimi alamaz.

Ping nasıl düşürebilirim ?

Pinginiz eğer tahmininizden yüksek ise örnek zulada 100 ve üzeri ise bu internetinizde problem kaynaklandığı göstermektedir. Bu gibi durumlar ile internet firmanız ile iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz. Ping düşürme yöntemlerinden madde halinde sıralayalım ;

x: Modemi resetleyip , açmadan önce 10-15sn gibi süre bekleyip öyle modeminizi başlatın.

x: C ve D diskinizdeki gereksiz klasörleri silip tekrar deneyebiliriz.

x: İndirilenlerde işinie yaramayan dosya vs var ise onuda silip C diskinizi rahatlabilirsiniz.

x: Oyuna girerken arka planda İnternet'i kullanan yazılımları kapatın.

x: Oyuna giriş yaparken hiçbir türlü indirme yapmayınız.

x: Eğer kullandığınız işletim sistemi Windows 10 ise bağlantıdaki rehberden geri bildirimleri kapat.

Yukarıda verdiğim maddelerden mutlaka 1 tanesi işe yarayıp ping düşüklüğünüze yardımcı olacaktır. Eğer bilgisayarım hızı gayet iyi ancak internet hızım ( mbps ) düşük diyorsanız internet firmanız ile iletişime geçip internet hızını yükseltebilirsiniz.

Örnek Resim

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)