Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Ticaret Platformu
 • Ticaret Platformu Hakkında
 • Bitcoin Cash BCH Nedir?

  CerkutaY

  Moderatör
  Onaylanmış Üye
  13 Kas 2020
  242
  62
  Çevrimiçi zamanı
  1d 13h 15m
  18
  25
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2

  Bitcoin Cash (BCH) nedir?​


  2017'de piyasaya sürülen Bitcoin Cash, projenin ana geliştirici grubu Bitcoin Core tarafından önerilen yol haritasına katılmayan ve Bitcoin'i küresel bir kitleye getirmek için farklı teknik kararların gerekli olduğuna inanan bir grup Bitcoin kullanıcısı tarafından oluşturuldu.

  Bitcoin Cash savunucuları, Bitcoin'in Visa ve PayPal gibi geleneksel ödeme sistemleriyle rekabet edebilmesi için değişiklikler gerektirdiğine inanma eğilimindeydiler. Ayrıca, kullanıcıların işlem göndermek için ödedikleri ücretleri düşürmeyi savundular ve bu maliyetleri ağın diğer bölümlerine kaydırmayı tercih ettiler.

  Bu hedef doğrultusunda Bitcoin Cash, Bitcoin'in kodunu değiştirdi ve artık Bitcoin ile uyumlu olmayan özelliklere sahip yeni bir yazılım sürümü yayınladı.
  Bu, başlangıçta Bitcoin'i iki blok zincirine (Bitcoin ve Bitcoin Cash) ve iki ayrı varlığa (BTC ve BCH) ayırdı.
  Bu, XBT'ye sahip olan herhangi bir kullanıcının, iki blok zinciri ayrıldığında eşit bir BCH bakiyesi talep edebileceği anlamına geliyordu.
  O zamandan beri Bitcoin Cash, her blokta depolayabileceği veri miktarını 32 MB'a çıkararak yeni özellikler eklemekte hızlı davrandı. (Bitcoin o zamandan beri işlem verilerini saymak için tamamen farklı bir sisteme geçti.)

  Bitcoin Cash, o zamandan beri diğer kripto para birimlerinden ödünç alınan özelliklere de sahipti, bunlara kullanıcıların blok zincirinde yeni tür tokenlar başlatmalarını sağlayan işlevsellik dahil.

  1.jpg  BCH'yi Kim Oluşturdu?​

  Bitcoin Cash'in piyasaya sürülmesi, bir ağ kuralı üzerindeki çatışmalardan bıkan ve onu değiştiren kod yazıp yayınlamaya karar veren bir grup işletme ve geliştiriciye kadar izlenebilir.

  Bitcoin Cash'i yaratacak yazılım olan Bitcoin ABC adı verilen yazılım ilk olarak Haziran 2017'de ortaya çıktı. Daha sonra nihayet 1 Ağustos 2017'de piyasaya sürülmeden önce test edildi.

  Ancak çatalı oluşturmakla ilgilenenler sadece geliştiriciler değildi. Bölünme, kullanıcıların eski bir blok zincirinden yeni bir blok zinciri oluşturmasını gerektirdiğinden, madencilik işletmelerinin yeni Bitcoin Cash blok zincirindeki ilk bloğu oluşturmak için önemli bir hesaplama gücü ayırması gerekiyordu.  Bitcoin ve Bitcoin Cash Arasındaki Fark Nedir?​


  Bitcoin ve Bitcoin Cash, genel tasarım felsefesine yaklaşımlarında en keskin şekilde farklılık gösterir.

  Bitcoin Cash geliştiricileri genellikle tüketici ödemelerini kısa vadede BCH'nin değerini artırmak için daha gerekli görüyor ve bu nedenle kullanıcılar çevrimiçi harcamalar için daha uygun bulabilirler.

  Bitcoin Cash'in en dikkate değer özelliği, blok zincirindeki blokların daha büyük olabilmesi ve her eklendiğinde daha fazla işlem yapmasına izin vermesidir. Ek alan, kullanıcıların yoğun talep zamanlarında önceliği belirlemek için Bitcoin'de kullanılan ücretlerden kaçınmasını sağlar.
  Bu aynı zamanda Bitcoin Cash kullanıcılarının kendi blok zinciri kopyalarını indirmede zorluk yaşayabileceği anlamına gelir. Bloklar daha büyük olduğundan, bu kaydı saklamak ve denetlemek daha maliyetli olabilir.

  Bitcoin Cash kullanıcılarının ayrıca yazılımlarını daha sık yükseltmeleri ve bunu yaparken daha dikkatli olmaları gerekebilir.
  Bitcoin Cash'in geliştiricileri özellikleri daha hızlı bir şekilde ekleyip değiştirdikçe, bazılarının ağ tarafından reddedilme olasılığı daha yüksektir.
  Zaten, yükseltmelere yönelik bu daha agresif tutum, Bitcoin Cash'in iki ağa, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV'ye bölünmesine neden oldu.  BCH'nin Neden Değeri Var?​

  Bitcoin Cash'in savunucuları, işlemlerini daha ucuz hale getirmeye odaklanarak, tüketicilerin çevrimiçi işlemlerde BCH'yi seçmeye başlayarak onu daha değerli hale getireceğine inanıyor.

  Bitcoin Cash, kıtlığı da dahil olmak üzere Bitcoin ile aynı özelliklere sahip. Bu, yalnızca 21 milyon BCH yaratılabileceği ve ağa sokulan yeni BCH miktarının zaman içinde düşmesinin planlandığı (bilinen halving olaylarında) kuralını içerir.

  2019 sonu itibariyle, kabaca 18,1 milyon BCH dolaşımdaydı ve her blokta 12,5 BCH tanıtıldı. 2020'de bu rakam 6.25 BCH'ye düşecek.
  Bitcoin ve Bitcoin Cash'in benzerlikleri göz önüne alındığında, tüccarlar, Bitcoin'in yol haritasının benimsenmesini sınırlaması veya teknolojisini daha az değerli hale getirmesi durumunda risklerini azaltan bir koruma olarak görebilirler.


  BCH'nin Geleceği Nedir?​


  Çoğu kripto para birimi gibi, Bitcoin Cash bir deney olmaya devam ediyor.

  Dolayısıyla, Bitcoin Cash piyasasının nasıl geliştiğine bağlı olarak, Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki farkları gözlemleyerek kripto para birimi ağları hakkında dersler alabiliriz.

  2020 itibariyle Bitcoin Cash'in karşılaştığı bazı temel sorular şunları içerir:
  BCH, kullanıcılar için daha ucuz işlemleri sübvanse etmeye devam edebilir mi? VEYA Madencilere sunulan ödüller düşmeye devam ettikçe ücrete ihtiyaç duyulacak mı?

  Birden fazla geliştirici ekibini sürdürmek, BCH'yi daha güvenli hale getirecek mi? VEYA Bu rekabet maliyetli hatalara ve yazılım hatalarına yol açacak mı?

  Daha sık güncellemeler BCH'nin özelliklerini iyileştirecek mi? VEYA Daha fazla ağ bölünmesine neden olarak daha alternatif kripto para birimleri yaratacaklar mı?

  Kullanıcılar altın ve sert paralara alternatif olarak XBT'yi satın almayı ve tutmayı tercih edecek mi? VEYA Venmo veya PayPal'a alternatif olarak BCH satın almayı ve harcamayı tercih edecekler mi?

  Kuşkusuz, tüccarlar bu soruların nasıl cevaplanacağını görmek için grafikleri izliyor.
   

  YunusBey

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Kaptan
  Vip Üye
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,299
  362
  Çevrimiçi zamanı
  7d 4h 57m
  53
  Kıbrıs
  yunus.web.tr
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2
  Bilgilendirme için teşekkürler.
   
  Üst