Google Trustrank Nedir?

berat

Onaylanmış Üye
Onaylanmış Üye
Katılım
31 Tem 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
1
Time online
2h 26m
Puanları
3
Best answers
0
Oyuncu
Silkroad
TrustRank SEO’da ezberleri bozan Google’ın geliştirdiği bir algoritmadır. Bu algoritmanın amacı ticari amaçla yapılan SEO çalışmalarında, üst sayfalar için yapılan spam çalışmaları engellemedir. Web sayfaları insanlar tarafından tek tek incelenemeyeceği için bu algoritma geliştirildi.

Hali hazırda bir çok SEO çalışması yapan kişiler, spam teknikler kullanarak web sayfaları üst sıralara taşımaya çalışmaktadır. Google bu algoritma ile spam çalışmaları engelleyip hak eden web sayfalarına “güvenli web sayfası” işareti katıp, hak ettiği değeri gösterecektir.

Bizim Amacımız Ne Olacak
Biz SEO çalışmalarında’ki en çok önem vereceğimiz konuların başında web sayfamızın “trustrank” değerini yükseltmek olacaktır. Trustrank değerimiz yükseldikçe Google’da güvenilir bir site olarak yavaş yavaş işaretleneceğiz. Bu aşamadan sonra web sayfamız istediğimiz konuma gelecektir.

Trustrank Değeri Nasıl Yükselir
Trustrank değerimizi yükseltmemizin tek yolu, doğal bir çalışma yapmamız, özgün ve kimseye benzemememiz geliyor. Şimdi ise maddeler olarak dahada açalım konumuzu ve şunlara dikkat ediniz.
  • Sitenizin Link Çıkışlarına Dikkat Etmeniz ( Güvenilir Sitelere Link Çıkışı Yapmaya Dikkat edin) gerekir.
  • Özgün İçeriliğe Önem verin.
  • Sitenizin alt kısımlarına ve footer bölümüne görünmez veya sürekli tekrar eden (spam) arama motorlarında çıksın diye kelime girmeyin…
  • Sitenizden Dofollow link çıkışlarını sınırlayın.
  • Sitenizden daha yüksek Trustrank değeri olan bir siteye kesinlikle link çıkışı yapmayın. Sitenizin Trustrank değeri 5 ise Trustrank’ı 4 olan siteye link çıkışı yapabilirsiniz.
  • SSL kullanın

Yukarıdaki tanım apaçık herşeyi ortaya koymaktadır. Webmasterlar’ın ve Seo bilgisi olanların ezberini bozan bir değerlendirme yöntemidir.
 
Üst