Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Sosyal Medya
 • İnstagram
 • Hashtag Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Wajwakana

  Onaylanmış Üye
  Onaylanmış Üye
  29 Kas 2020
  11
  0
  Çevrimiçi zamanı
  3h 3m
  1
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Metin2/Seafight/Popmundo
  Hashtag-marketing-tactics.png

  Hashtagler, özellikle Instagram’da belli konuları takip etmek isteyen kullanıcılar için oldukça önemli. Markalar ise hashtag kullanımını, hedef kitlesine ulaşmakta en iyi araçlardan biri olarak görmektedir. Hashtag kullanmak, içeriklerin daha çok beğenilmesine ve daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olur. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  Özellikle Instagram’da markaların en çok düştüğü hatalardan biri, daha fazla kişiye ulaşmak için gönderi içerisinde çok fazla hashtag kullanmaktır. Bu firmaların kurumsal kimliğine gölge düşürebilmektedir. Buna ek olarak mevcut takipçilerinin de firmaya karşı antipati besleyip, takipten ayrılmalarına sebebiyet verebilir. Doğru olan, gönderi metninde sadece firma ya da projenin kurumsal hashtagini kullanmak, konuyla ilgili diğer hashtagleri yorum kısmında ayrıca paylaşmak olacaktır.


  Instagram’ı marka yönetimi için kullanacak firmaların çok iyi bir hashtag stratejisi ve planı olmalıdır. Paylaşımların amacı ve düzeni olmadığı zaman, hedef kitleye ulaşmak uzun zaman alabilir.


  Instagram, bir gönderide 30 hashtag kullanımına izin vermektedir. Ancak bu bir gönderi içerisinde, 30 hashtag hakkını da kullanmanız anlamına gelmez.


  Paylaşılan içerik ile ilgisi olmayan hashtagleri kullanmak, hedef kitlenizle aranızda uçurum açılmasına yol açacaktır. Bu firmanın sosyal medya üzerindeki hedefinden uzaklaşmasına neden olabilir. Paylaşılan içerik ve görsel ile ilgili hashtaglere ağırlık verildiği takdirde, proje veya firmanın amacına ulaşması daha çabuk olacaktır.


  Markanızın bulunduğu sektör ile ilgili popüler hashtagleri kullanmak doğru bir seçimdir. Burada örnek verecek olursak; otomotiv sektöründe bulunan bir firmanın, gıda sektörünü ilgilendiren hashtagler kullanması alakasız ve amacından uzaklaşmasına neden olacaktır.


  Bunların yanında belirlediğiniz hashtagleri kullanmadan önce, Instagram’da aratıp popülerliğini analiz etmek doğru bir adım olacaktır. Hashtag analizinizi gerçekleştirirken; TagBoard, Keyhole.co, Hashtracking gibi web sitelerinden yararlanabilirsiniz.


  Markanızın sosyal medya üzerindeki hedef kitlesine ulaşmasını, bu püf noktalarını dikkate alarak kolaylaştırabilirsiniz.
   

  YunusBey

  𝓣𝓱𝓮 𝓑𝓮𝓼𝓽 𝓞𝓷𝓮
  Sosyal Medya Yetkilisi
  Süper Moderator
  Ayın Yönetim Üyesi
  T.C Vatandaşı
  21 Mar 2021
  1,149
  269
  Çevrimiçi zamanı
  5d 16h 21m
  53
  Kıbrıs
  ynsdgn.com
  Best answers
  0
  Oyuncu
  Point Blank, Metin2
  Teşekkürler yararlı konu.
   
  Üst