Oyun Ortağım sunucu Hizmetleri
 • Ana sayfa
 • Forumlar
 • Minecraft Türkiye
 • Minecraft
 • Minecraft 21w15a Snapshot İncelemesi

  MT2

  Onaylanmış Üye
  Onaylanmış Üye
  24 Nis 2021
  113
  36
  Çevrimiçi zamanı
  19h 39m
  18
  Best answers
  0
  Oyuncu
  DreamHeLL
  Merhabalar ,Bizlerle Keyif alan ve Forumu Ailesi gibi gören dostlar bu yazımızla
  sizlere oyunu tanıtıp eğlenmeye,bilgi vermeye,forumda sorularınıza cevap olmaya başlıyalım..  Minecraft'da 21w15a Snapshot'undan bahsedeceğim bu snapshot 1.17 sürümüne aittir ve önemli bir geliştirme paketidir. Bu snapshot'da 1.17 sürümü ikiye ayrılmış durumda bu ayrılışın sebebi 1.17 sürümü için 2 ayrı update çıkarmak yani güncelleme çıkarmaktır. Birinci güncelleme yaz güncellemesi olacak bu yaz güncellemesi içerisinde Moblar yani yaratıklar ve bloklar geliştirilecek ve güncellemenin adına summer update denilecek yani yaz güncellemesi. İkinci güncelleme ise daha çok yarattığımız dünyayı kapsayacak mağaralar madenler yer altı çukurları yarıkları kapsayacak ve adına Holiday güncellemesi verilecek.

  O yüzden bu Snapshot'u oynayacaksanız buradaki sürüm 1.16'ya döndürülmüş durumda yani anlayacağınız oluşturulan zindanlar madenler aklınıza gelebilecek tüm her şey geri alındı ve 1.16 sürümünde eskiden ne varsa şuan aynı şekilde o var

  maden koordinatlarını yeniden vermek gerekirse 0 ila 192 katmanlar arasında çıkacaktır. Yükseklik ise 96 olacaktır. Tüf bloğu ise 0 ila 16. katmanlar arasında çıkacaktır. Buna ek olarak aşağıda vereceğim snapshot sürümlerinde yarattığınız dünyalar var ise o dünyaları bu mevcut snapshot sürümünde açamayacaksınız. İlgili Snapshot sürümleri 21w06a ve 21w14a açamama sebebiniz ise dünyaların en boy ve yükseklik seviyelerinin farklı olmasından kaynaklanmasıdır.
  maxresdefault.jpg

  Bu Snapshot sürümünde daha önceki Snapshot sürümlerine ait olan ve açmanıza izin verilecek dünyalar ise 21w05b sürümlerine ait veya daha eski bir sürüme ait olması gerekiyor. Eklenen özellikler ,ise şudur ilk olarak yeni bloklar eklendi bunlar saf altın saf demir ve ham bakır blokları eklenmiştir. Bu saf madenleri işlemek için çalışma masasına ihtiyacınız olacak saf madenden 9 adet çalışma masasına dizdiğinizde dizdiğiniz madenin saf bloğunu elde edeceksiniz. Buna ek olarak dönüştürdüğünüz saf maden bloklarını yine aynı şekilde çalışma masasında geri dönüştürebilir ve madenlerinizi geri alabilirsiniz. Saf maden bloklarını kazma yardımı veya elinizle kırarsanız bloğun kendisi düşecektir. Ek olarak blokları fırında eritemezsiniz. Ancak madenden çıkan hallerini eritebilirsiniz ve saf maden bloklarını farklı itemlere dönüştüremezsiniz. Buna ek olarak maden görünümleri değişmiş durumda.
  maxresdefault6743bada4d6b8f6d.jpg


  Kemik tozunu kullanırken ses çıkarma animasyonu eklenmiştir. Oyuna gelen bir başka özellik ise keçiler artık tozlaşmış kar bloğunun üzerinde yürümeyecek ve bloğu gördüklerinde kaçacaklardır. Buna ek olarak keçiler zırh askılarına ve oyunculara kafa ata bileceklerdir. Cripper keçi tarafında saldırıya uğradığında artık patlamayacak ek olarak bir piglinin yanında altın bloğunu kırdığınızda piglin size saldırıp sinirlenmeyecek. Yine ek olarak piglinler yerden altın bloklarını henüz toplayamıyor.
  maxresdefault2b05b19d2b4fbcd8.jpg


  Buna ek olarak Minecraft developerlarının yayınlamış olduğu bir data pack bulunmaktadır bu data pack 1.16 sürümünde kullanmak üzere 1.17 de yarattığınız dünyayı 1.16 sürümü ve 21w15a snapshot'una aktarmanızı sağlar. Aşağıda vereceğim linkten Data Pack'i indirebilirsiniz. Data packi aktif etmek için oyuna girdikten sonra yeni dünya oluşturma ekranına gelin ve dünyayı oluştururken veri paketleri kısmına tıklayın. Paket klasörünü aç diyelim ve indirdiğimiz klasörü oyun ekranına sürükleyelim ardından tamam diyelim ve sağ taraftaki bölmeye ekleyelim eklendikten sonra gerekli düzenlemeleri kendiniz yapabilirsiniz. Akabinde yükleme ekranı çıkacak ve dünyalar zindanlar ve yer altları 1.17'deki gibi oluşturulacaktır.


  Bizleri takip etmeyi unutmayınız .


  Paylaşımlara yorum atmayı ve beğenmeyi unutmayınız.


  İyi Oyunlar, İyi Forumlar dilerim
   
  Üst