Metin33
  • Ana sayfa
  • Forumlar
  • Oyunlar
  • Diğer Oyunlar
  • eges250515

Banlı Üye
    Banlı Üye
    30 Haz 2020
    9
    15
    Çevrimiçi zamanı
    4h 26m
    1
    Best answers
    0
    Oyuncu
    metin2
    indir.jpg
    Bu konumda sizlere Mobile Legends'deki bazı hata çözümlerini göstereceğim.
    Hız kaybetmeden çözümlere başlıyalım. sorunumuz oyun açılmıyor ? Nasıl Düzeltebilirim ?

Arkadaşlar yapmamız gereken işlemler şu şekilde;

Öncelikle oyunun sistem gereksinimleri ile cihazımızın gereksinimi uyuşuyor mu ona bakacağız.
    Eğer oyun önceden açılıyordu sonradan bu hata ortaya çıktı gibi bir durum söz konusu ile şu adımları takip ediniz.

1. Cihazın ayarlar bölümüne gidiniz, uygulamalar bölümüne tıklayınız. Açılan pencerede Mobile Legends'i bulunuz ve üzerine tıklayınız. Telefonu aşağıya doğru kaydırdığınızda depolama bölümü ile karşılacaksınız. Depolama bölümüne tıklayınız ve oyun verilerinizi sıfırlayınız. Ardından tekrar oyuna giriş yapmaya çalışınız. Sorun düzeldiyse problem yok fakat sorun devam ediyorsa 2.ci adıma göz atınız.

2. Bağlantı sorununun diğer bir sebebi Android sürümünün güncel olmamasıdır. Cihazın ayarlar bölümüne giriniz ve sistem ayarları sekmesine tıklayınız. Telefonunuzun hakkına bölümüne girerek android sürümünüzü kontrol ediniz, eğer güncel değilse Android sürümünüzü güncelleyiniz.
    sorunumuz oyun açılmıyor ? Nasıl Düzeltebilirim ?

3. Bu adımlardan sonra tekrar oyun açılmıyorsa dediğimiz gibi sistem gereksinimlerini inceleyiniz sizlere sistem gereksinimlerini açıkladım.

4. Bir diğer çözüm olarak bağlantı sorununuzu çözemezek bile alternatif olarak oyuna girebilmenizi sağlayacak VPN'leri sizlere sunacağım.

Vpnlerimiz Hideman, Hotspot Shield ve Touch Vpn bu vpnleri google play store dan indirip oyuna giriş sağlıyabilirsiniz.
    Ms ve Ping Sorunu

Sorunun sebebi genellikle internetimizin yavaş olması veya bulunduğumuz ülke itibari sunuculara olan bağlantı uzaklığı yada cihazımızla alakalı olan bir problemden ötürü

MS ve Ping problemleri oluşabilmektedir.

Hadi adım adım neler yapacağımızı öğrenelim.

1- Oyuna girmeden önce arka planda çalışan bütün uygulamaları kapatınız.

2- Bazı akıllı cihazlarda güç tasarrufu diye modlar bulunmaktadır. Bu tür modlar cihazınızın bataryasını uzun süre yüksek tutmak için yüksek performansı engellemektedir. Eğer cihazınızın tasarruf modu açık ise kapatınız.

3- Kullandığınız internete başkalarıda Wireless yolu veya Ethernet kablosu ile bağlı ise buda Ms problemlerine oluşmasına yol açmaktadır.

4- Oyun içerisindeki ayarlar sekmesine girerek, yüksek kalite görünürlüğünü kapatınız. Düşük çözünürlük optimasyonu seçeneğini seçiniz ve Grafikler bölümünden akıcıyı işaretleyiniz. ( Ek resim ektedir.)
    5- Ek olarak aynı safyada Hız modu diye bir seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneğide işaretleyerek bağlantı hızını arttırabilirsiniz. Fakat bu mod veri tüketimini hızlandırdığı için internet paketinizi hızlıca bitirme imkanınız bulunmaktadır.
    Evet arkadaşlar Mobile Legends'deki bazı hataların çözümlerini sizlerle paylaştım. Herkese iyi günler, iyi sağlıklar dilerim.

Son düzenleme: