Örnek Resim

sTRoffical

İnsan büyür beşikte, Mezarda yatmak için!
Kaizen Games Game Master
Co Admin
Paylaşımcı
Katılım
27 Mar 2020
Mesajlar
775
Tepkime puanı
101
Time online
2d 17h 57m
Puanları
33
Konum
IĞDIR
Best answers
0
1589995165456.png

Sony, PlayStation 5 özellikleri konusunda son derece emin bir şekilde hareket ediyor. Xbox Series X ile rekabet eden Japon teknoloji devi, kendi konsolunda daha önce görülmemiş olan bir özelliğin bulunduğunu söyledi: 3 boyutlu ses.

Sony PlayStation 5 özellikleri için net konuştu: “Benzersiz”
Yazılım ve donanım konusunda her zaman dikkatli olduğunu belirten Japonya merkezli şirket, ses konusuna da değindi. Sony’nin CEO’su Kenichiro Yoshida tarafından düzenlenen ilgili toplantıda, PlayStation’ın geleceği hakkında konuşuldu.

Bu toplantıda PlayStation 5’ten öncesini ve PlayStation 5’ten sonrasını konuşan Sony yetkilileri, 3 boyutlu ses özelliği için de mesai yaptı. Sony, bu yeniliğin ses konusunda bir evrime yol açacağını belirtti. Yoshida, yeni mekanizmanın konsol piyasasını derinden sarsacağını düşünüyor.

1589995177974.png

Dün gerçekleştirilen görüşmede PlayStation 5’in yeni işlem biriminden bahsedildi. Alınan bilgilere göre bu işlem birimi yeni seslerin duyulmasında yardımcı olacak. Zira PlayStation 5 için özelleştirilmiş olan bir 3 boyutlu ses işleme ünitesi kurulacak.

Sony, bu ünite sayesinde çeşitli ve ileri düzey seslerin çalınacağını açıkladı ve bu konu hakkında şöyle konuştu: “Bir oyuncu önden arkaya ve yukarıdan aşağıya olmak üzere kendi etrafında hareket eden bir ses duyabilecek.”

1589995189279.png

“Daha önce görülmemiş bir deneyim” tanımlamasını sık sık kullanan Sony, 3 boyutlu ses özelliğinin SSD (katı hal sürücüsü) ve dokunsal duyu yapısına sahip olan PlayStation 5 kontrolörleri ile birleştirileceğini ifade etti.

Son olarak Japonya merkezli şirketin grafik konusu için Unreal Engine 5 motoru üzerinde çalıştığı biliniyor. Henüz herhangi bir PlayStation 5 oyununu tam anlamı ile görmemiş olsak da bu konsolun neler yapabileceğini görmeye devam ediyoruz.
 
Örnek Resim

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst