Örnek Resim

Minecraft Harita kullanımı

eges250515

Banlı Üye
Banlı Üye
Katılım
30 Haz 2020
Mesajlar
9
Tepkime puanı
15
Time online
4h 26m
Puanları
1
Best answers
0
Oyuncu
metin2
Merhaba Minecraft sevenler. Bu bölümümüzde Minecraft oyununa eklenen harita ve haritanın kullanımı hakkında bilgiler vereceğiz.
Öncelikle harita nasıl yapılır bunu anlatalım. Haritayı oluşturabilmeniz için gerekli malzemeler 8 adet kağıt ve 1 pusula.

Haritamızı oluşturduktan sonra dikkat etmemiz gereken nokta bu haritayı nerede açacağımızdır. Haritayı açmak için elinize almanız yeterli. Unutmadan haritanızı nerede açarsanız açın sadece bulunduğunuz noktadan belirli bir kısmının detayını görebilirsiniz
javaw-2013-02-16-23-31-07-57.md.jpg

Haritanızı oluşturdunuz ve her hangi bir noktada açtınız. Şu an bu haritanın ismi #Map0 olarak belirlendi. Resimde de gördüğünüz gibi haritanın sağ üst köşesinde beyaz bir işaret var. Bu işaret sizin durduğunuz noktayı gösterir.
Haritanızı oluşturmak için kağıt ve pusula kullanmak zorundasınız. Peki doğduğunuz bölgeden uzak bir noktada haritaya ihtiyacınız var fakat haritanın gösterdiği alan sizin için geçersiz çünkü haritayı evinizin yakınlarını göstermesi için açmıştınız. Yeni harita yapmanın size 1 Pusulaya mal olacağını da biliyorsunuz. O zaman pusula harcamak yerine haritanızı resetleye bilirsiniz.
maxresdefault.jpg

Haritanızı yenilemek için yapmanız gereken 8 adet kağıt ile haritanızı bir arada kullanmanız sonunda haritanız tekrar ilk haline dönecektir. Böylelikle her seferinde harita kullanmak zorunda kalmayacaksınız. İyi oyunlar
 
Örnek Resim

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst